Contacts - executives and conveners

Contact Name Role School
Matthew Lewis President Lidcombe Public School
John Carters Vice president Rydalmere East Public School
Rob Pugh Vice president Quakers Hill Public School
Pate Cooper Principals representative Colyton Public School
John Carters Delegate Rydalmere East Public School
Rob Pugh Delegate Quakers Hill Public School
Sport Role Contact Name
Multisports for students with disabilities Athlete with disability (AWD) coordinator Rob Pugh
Primary Athletics Convener Anthony Moyes
Primary Athletics Assistant convener Johl Storey
Primary Athletics Manager Carol Dalton
Primary Athletics Manager Rebecca Scott
Primary Australian Football Convener Jason Duss
Primary Australian Football Manager Tristan Carruthers
Primary Basketball - Boys Convener Rod Miskell
Primary Basketball - Girls Convener Rebecca Palmer
Primary Cricket - Boys Convener Ian Wheatley
Primary Cricket - Girls Convener Rod Cummins
Primary Cross Country Convener David England
Primary Cross Country Convener Johl Storey
Primary Cross Country Manager Rebecca Scott
Primary Diving Convener Sue Milford
Primary Football (Soccer) - Boys Convener Alex Watson
Primary Football (Soccer) - Girls Convener Pablo Gonzalez
Primary Golf Convener Christopher Windle
Primary Hockey - Boys Convener Matt McKay
Primary Hockey - Girls Convener Alex Kohary
Primary Netball Convener Debbie Carruthers
Primary Orienteering Convener Rebecca Scott
Primary Rugby League Convener Michael Roberts
Primary Rugby League Assistant convener Matt Kean
Primary Rugby League - 11's Coach Matt Kean
Primary Rugby League - 11's Manager Jacqui Cox
Primary Rugby League - Open Coach Michael Roberts
Primary Rugby League - Open Manager Luke Hogan
Primary Rugby Union Convener John Carters
Primary Rugby Union Manager Todd Palmer
Primary Rugby Union 7's - Girls Convener Matthew Hyslop
Primary Rugby Union 7's - Girls Coach Belinda Chan
Primary Rugby Union 7's - Girls Manager Peita McGoogan
Primary Softball Convener Tracey Abbott-Atchinson
Primary Softball - Boys Manager Gina Grant
Primary Softball - Girls Coach Mark Dyer
Primary Softball - Girls Manager Cathy Ryan
Primary Swimming Convener Rob Pugh
Primary Swimming Assistant convener Nicole Harvey
Primary Swimming Manager Elaine Cater
Primary Tennis Convener Alexander Chia
Primary Touch Football - Boys Convener Tyler Harris
Primary Touch Football - Girls Convener Shannon Barber
Contact Name Role School
Lauretta Claus President Arthur Phillip High School
Gavin Holburn Vice president Kingswood High School
Sheridan Southall Vice president Glenwood High School
Karen Scanes Secretary Greystanes High School
Amika Prasad Principals representative Merrylands High School
Heike Forth Delegate Cranebrook High School
Debra Hanson Delegate N/A
Mario Radisic Delegate Merrylands High School
Sport Role Contact Name
Secondary Athletics Convener Nicole Gadow
Secondary Athletics Manager Michael Gadow
Secondary Athletics Manager Rachel Kelso
Secondary Athletics Manager Andrew Tetley
Secondary Athletics Manager Peter Williams
Secondary Australian Football Convener Rob Murie
Secondary Australian Football Manager Joshua Cutting
Secondary Baseball Convener Trent Schmutter
Secondary Basketball - Boys Convener David Huynh
Secondary Basketball - Girls Convener Emma Crowe
Secondary Bowls Convener Gavin Holburn
Secondary Bowls Manager Michael Devine
Secondary Cricket - Boys Convener Matt Mortimer
Secondary Cricket - Girls Convener Danial Lindsay
Secondary Cross Country Convener Alese Bottrill
Secondary Cross Country Manager Robin Pearson
Secondary Diving Convener Sue Milford
Secondary Football (Soccer) - Boys Convener Peter Henderson
Secondary Football (Soccer) - Girls Convener Lisa Warrener
Secondary Futsal - Boys Convener Vincent Capano
Secondary Futsal - Girls Convener Bradley Tudman
Secondary Golf Convener Brian Ewin
Secondary Gymnastics Convener Kate Blissett
Secondary Hockey - Boys Convener John Turner
Secondary Hockey - Girls Convener Nikki Beaton
Secondary Netball Convener Maree Phelps
Secondary Orienteering Convener NATHAN HANDO
Secondary Oztag Convener Kadu Marques
Secondary Oztag Convener Sheridan Southall
Secondary Rugby League Convener Andrew Pearn
Secondary Rugby League Assistant convener Allan Edwards
Secondary Rugby League - 15s Coach Michael Ross
Secondary Rugby League - 15s Manager Michelle Foord
Secondary Rugby League - Open Coach David Harkins
Secondary Rugby League - Open Manager Jacob Brenner
Secondary Rugby Union - Girls Convener Martha Gartshore
Secondary Rugby Union - Girls Coach Glenn Anslow
Secondary Softball Convener Belinda Douglass
Secondary Squash Convener John Meyers
Secondary Swimming Convener Julie Letters
Secondary Swimming Manager Terry Conistis
Secondary Swimming Manager Nathan Lewis
Secondary Table Tennis Convener Lyall Davis
Secondary Tennis Convener Mario Radisic
Secondary Touch Football - Boys Convener Scott Buckley
Secondary Touch Football - Boys 15yrs and Under Coach Sharna Coyne
Secondary Touch Football - Girls Convener Melissa Mitchell
Secondary Touch Football - Girls 15yrs and Under Coach Rhonda graham
Secondary Trampolining Convener Kate Blissett
Secondary Volleyball - Boys Convener Peter Nicholls
Secondary Volleyball - Girls Convener Fidel Koksal
Secondary Water Polo - Boys Convener Nathan Hulands
Secondary Water Polo - Girls Convener Aleasha Morgan