Contacts - executives and conveners

Contact Name Role School
Simon Warren President Brisbane Water Secondary College Umina Campus
Brett Austine Vice president Belmont High School
Jacqui Charlton Vice president Swansea High School
Nerida Noble Vice president Gymea Technology High School
Mark Skein Vice president Canobolas Rural Technology High School
Gavin Holburn Treasurer Kingswood High School
Jacky Patrick Executive officer School Sport Unit
Sport Role Contact Name
Secondary Athletics Convener Chris Dodd
Secondary Athletics Assistant convener Ian Hinton
Secondary Australian Football Convener Joshua Edwards
Secondary Australian Football Assistant convener David Arthur
Secondary Baseball Convener Grant Clowes
Secondary Basketball Convener Carmen Dederer
Secondary Bowls Convener Gavin Holburn
Secondary Canoeing Convener Mark Ellis
Secondary Central Schools Convener Cassie Hinchley
Secondary Cricket Convener Damian Toohey
Secondary Cross Country Convener Grant Newell
Secondary Cross Country Assistant convener Daniel Brown
Secondary Diving Convener Sue Milford
Secondary Football (Soccer) Convener Ron Pratt
Secondary Football (Soccer) Assistant convener Brendon Fotheringham
Secondary Golf Convener Mark Skein
Secondary Golf Assistant convener Ty Purnell
Secondary Gymnastics Convener Margot Brissenden
Secondary Hockey Convener Jacqui Charlton
Secondary Hockey Assistant convener John Turner
Secondary Netball Convener Monika Di Maio
Secondary Netball Assistant convener Natalie Hilder
Secondary Rowing Convener Bryony Gerofi
Secondary Rugby League Assistant convener John Stanley
Secondary Rugby Union Convener Craig Howe
Secondary Rugby Union Assistant convener Mark O'Brien
Secondary Sailing Convener Rod Carter
Secondary Softball Convener Alan Lane
Secondary Softball Assistant convener Lindy White
Secondary Squash Convener Donna Lane
Secondary Swimming Convener Jean Duma
Secondary Swimming Assistant convener Rebecca Wheatley
Secondary Table Tennis Convener Kerrie Barton
Secondary Tennis Convener Andrew Mitton
Secondary Touch Football Convener Kelly Lawson
Secondary Touch Football Assistant convener Daniel Brown
Secondary Trampolining Convener Brett Austine
Secondary Triathlon Convener Sarah Maguire
Secondary Volleyball Convener Alexander McLellan
Secondary Water Polo Convener Sandra Holden