Contacts - executives and conveners

Contact Name Role School
Paul McSweeney President Cowan Public School
Trish Fox Vice president Wakehurst Public School
Andrew Smith Vice president Wyong Creek Public School
Cathie Elsworth Treasurer Northlakes Public School
Tim Simpson Minute secretary West Pymble Public School
Sport Role Contact Name
Primary Athletics Convener Peter Cardy
Primary Athletics Manager Nathan Casey
Primary Athletics Manager Gail Farrell
Primary Athletics Manager Mitch Frew
Primary Athletics Manager Kati Holt
Primary Australian Football Convener Ben Krisher
Primary Australian Football Manager Jamie Stephen
Primary Basketball - Boys Convener Danielle Realph
Primary Basketball - Girls Convener Karen McWilliams
Primary Cricket - Boys Convener Rob Jarvis
Primary Cricket - Girls Convener David Hancock
Primary Cross Country Convener Gail Farrell
Primary Cross Country Manager Andy Podmore
Primary Diving Convener Sue Milford
Primary Football (Soccer) - Boys Convener Andrew Smith
Primary Football (Soccer) - Boys Manager Peter Cardy
Primary Football (Soccer) - Girls Convener Tim Simpson
Primary Football (Soccer) - Girls Manager Cathie Elsworth
Primary Golf Convener Alan Russell
Primary Hockey - Boys Convener Alissa Wilcock
Primary Hockey - Girls Convener Brian McNally
Primary Netball Convener Rebecca Rodwell
Primary Rugby League Convener Dan Betts
Primary Rugby League - 11's Coach Wade Vine
Primary Rugby League - 11's Manager Brett Smith
Primary Rugby League - Open Manager Todd Miladinovic
Primary Rugby Union Convener Matt Barr
Primary Rugby Union Manager Jono Rosconi
Primary Softball - Boys Convener Trish Fox
Primary Softball - Girls Convener Loveday Bronwen
Primary Swimming Convener Trish Fox
Primary Swimming Manager Hugh Rothwell
Primary Swimming Manager Graham Walsh
Primary Tennis Convener Jacqueline Nagle
Primary Touch Football - Boys Convener Edward Johnston
Primary Touch Football - Girls Convener Simone Champion
Contact Name Role School
Michael Smith President Narara Valley High School
Ryan Bolger Vice president Asquith Boys High School
Brad Glachan Vice president Wadalba Community School
Brooke Playford Treasurer Terrigal High School
Karen Whatson Minute secretary Terrigal High School
Sport Role Contact Name
N/A Delegate Karen Whatson
Secondary Athletics Convener Kerry Smith
Secondary Athletics Manager Brendan Hodges
Secondary Athletics Manager James Huff
Secondary Athletics Manager Karen Whatson
Secondary Athletics (Athletes competing in Multi Class events) Manager Amy Regal
Secondary Australian Football Convener Damien Badior
Secondary Australian Football Manager Max Enders
Secondary Baseball Convener Glenn Kayes
Secondary Basketball - Boys Convener Phil Webster
Secondary Basketball - Girls Convener Noman Shoaib
Secondary Bowls Convener Christopher Macnamara
Secondary Cricket - Boys Convener Ryan Bolger
Secondary Cricket - Girls Convener Bradley Pathuis
Secondary Cross Country Convener Shane Knight
Secondary Cross Country Manager Trent Davis
Secondary Diving Convener Sue Milford
Secondary Football (Soccer) - Boys Convener Ashley MATHIESON
Secondary Football (Soccer) - Boys Manager Daniel Cunningham
Secondary Football (Soccer) - Girls Convener Lynda Davis
Secondary Football (Soccer) - Girls Manager Elyce Bates
Secondary Golf Convener Brad Glachan
Secondary Gymnastics Convener Tabitha Nagle
Secondary Gymnastics Manager Christina Williams
Secondary Hockey - Boys Convener Zeke Newman
Secondary Hockey - Girls Convener Katie Kelly
Secondary Netball Convener Brooke Playford
Secondary Rugby League Convener Patrick Crouch
Secondary Rugby Union - Boys Convener Chris Broome
Secondary Rugby Union - Girls Convener Lynda Davis
Secondary Softball - Boys Convener Lindy White
Secondary Softball - Girls Convener Belinda Barnes
Secondary Squash Convener Lynda Davis
Secondary Swimming Convener Tony Nelson
Secondary Swimming Manager Stephen Kayes
Secondary Swimming Manager Karen Whatson
Secondary Tennis - Boys Convener Ty Purnell
Secondary Tennis - Girls Convener David Hextell
Secondary Touch Football - Boys Convener Matt Sawyer
Secondary Touch Football - Girls Convener Brooke Playford
Secondary Trampolining Convener Christina Williams
Secondary Volleyball - Boys Convener Daniel Han
Secondary Volleyball - Girls Convener Graeme Lowe
Secondary Water Polo - Boys Convener Grant Bradshaw
Secondary Water Polo - Girls Convener Jacqueline Barlow