NSWCHSSA-Secondary Golf - Championship

Results Published Print event option

View Results

Organised by

NSW Combined High Schools Sports Association

Sport type

Secondary Golf

Date

Tuesday, 3 July 2018 to Thursday, 5 July 2018

Method of entry

Region/Association team

Hosted By

Sydney West Schools Sports Association

Event venue

Riverside Oaks Golf Resort

Street address

74 O'Briens Rd

Suburb

Cattai

State

NSW

Post Code

2756

CCC CIS
Hunter North Coast
North West Riverina
South Coast Sydney East
Sydney North Sydney South West
Sydney West Western
Invitational  

1st Tee

Time Player 1   Player 2   Player 3   Player 4  
8.00 Bradley HOOPER SW Tylah SAIFOLOI SW Riley WUNDERLICH NC Holly FULLER NC
8.08 Kade WEBBER SW     Fletcher MURRAY NC Maddison BUTTERFIELD NC
8.16 Joshua WICKENS SW Amelia GALBRAITH SW Willow HARRIS NC Lily ULRICH NC
8.24 Cameron RIOS-CEBALLOS SW Madelyn HAGERTY INV Harry MCMILLAN NC Vanna LIMEBURNER NC
8.32 Toby COOPER NW     Konah MOLES RIV Olivia ART RIV
8.40 Bailey MILFORD NW Matilda CHAPMAN NW Lochie CONBOY RIV Laura FELLOWS RIV
8.48 Lachlan FLEMING NW Charlotte O'REGAN NW Bryan FILLIPONI RIV Georgia PAYNE RIV
8.56 Kyle CULLEN NW Annabelle ABRAHAMSEN INV Ryan GREIG RIV    
9.04 Luke TAYLOR SC Cassidy GRAHAM SC Jack NASSIS W Eleanor MURRAY W
9.12 Wil DIABARRA SC Selena BOSEVSKI SC Cameron JACKSON W    
9.20 Jye HALLS SC Olivia KERR INV Henry JOHNSON W    
9.28 James DICKINSON SC Blade HILI SWI Thomas LARGE W Lachlan HADDOCK SWI
9.34 Joshua ROBARDS H Piper PRINCE H Sebastian TWADDELL SE Jasmine DRISCOLL SE
9.42 Jacob DUNDAS H Charlotte MERRICK H Ali RACHID SE Carmen TRUONG SE
9.50 Hamish ELLISON H Jasmine VESPER H Jeffrey GUAN SE Angelina GONG SE
9.58 Caleb BROMLEY H Quedesha GOLLEDGE H Jackson HALL SE    
10.06 Keegan PHILLIPS SN Yeleen SON SN Adam DERBAS SSW Eileen PANG SSW
10.14 Eden MIDDLETON SN Charlotte CAMPBELL SN Robbie MINNS SSW Jack McDONALD INV
10.22 Jackson UPTON SN Brian PANG SSW Brandon VELLA INV Yerin KIM SN
10.30 Ripudaman SINGH SN Ryan CADLE SWI Nicholas ZELESCO SSW    

 

7th Tee 

Time Player 1   Player 2   Player 3   Player 4  
8.00 Jonathan BOEDIMAN CCC Annika BOYD CCC Harry CLEARE CIS Kiana TOOLE CIS
8.08 Corey LAMB CCC Brielle MAPANAO CCC Henry SCOTT CIS Makensie TOOLE CIS
8.16 Bart CARROLL CCC Madison WOODLEY CCC Isaac OUTRIDGE CIS Kara WILLIAMS CIS
8.24 Harrison GLENDAY CCC Pyper HOLLIS CCC Jefferson FAN CIS Anika RATHBONE CIS
8.32 Harrison CROWE INV Charlotte PERKINS INV Oli PAYNE INV Ella SCAYSBROOK INV

1st Tee

Time Player 1   Player 2   Player 3   Player 4  
8.00 Joshua WICKENS SW     Ali RACHID SE Angelina GONG SE
8.08 Kade WEBBER SW Tylah SAIFOLOI SW Jeffrey GUAN SE    
8.16 Bradley HOOPER SW     Jackson HALL SE Jasmine DRISCOLL SE
8.24 Cameron RIOS-CEBALLOS SW Amelia GALBRAITH SW Sebastian TWADDELL SE Carmen TRUONG SE
8.32 Keegan PHILLIPS SN Lachlan HADDOCK SWI Jacob DUNDAS H Quedesha GOLLEDGE H
8.40 Eden MIDDLETON SN Yerin KIM SN Hamish ELLISON H Charlotte MERRICK H
8.48 Jackson UPTON SN Yeleen SON SN Caleb BROMLEY H Piper PRINCE H
8.56 Ripudaman SINGH SN Charlotte CAMPBELL SN Joshua ROBARDS H Jasmine VESPER H
9.04 Toby COOPER NW Annabelle ABRAHAMSEN INV Adam DERBAS SSW Jack McDONALD INV
9.12 Bailey MILFORD NW Ryan CADLE SWI Robbie MINNS SSW Brandon VELLA INV
9.20 Kyle CULLEN NW Charlotte O'REGAN NW Brian PANG SSW Charlotte PERKINS INV
9.28 Lachlan FLEMING NW Matilda CHAPMAN NW Nicholas ZELESCO SSW Eileen PANG SSW

 

10th Tee

Time Player 1   Player 2   Player 3   Player 4  
8.00 Fletcher MURRAY NC Holly FULLER NC Corey LAMB CCC Annika BOYD CCC
8.08 Willow HARRIS NC Maddison BUTTERFIELD NC Bart CARROLL CCC Brielle MAPANAO CCC
8.16 Harry MCMILLAN NC Lily ULRICH NC Harrison GLENDAY CCC Madison WOODLEY CCC
8.24 Riley WUNDERLICH NC Vanna LIMEBURNER NC Jonathan BOEDIMAN CCC Pyper HOLLIS CCC
8.32 Ryan GREIG RIV Olivia ART RIV Thomas LARGE W Eleanor MURRAY W
8.40 Konah MOLES RIV Georgia PAYNE RIV Jack NASSIS W Ella SCAYSBROOK INV
8.48 Lochie CONBOY RIV Laura FELLOWS RIV Cameron JACKSON W Oli PAYNE INV
8.56 Bryan FILLIPONI RIV Madelyn HAGERTY INV Henry JOHNSON W Harrison CROWE INV
9.04 James DICKINSON SC Cassidy GRAHAM SC Jefferson FAN CIS Kara WILLIAMS CIS
9.12 Luke TAYLOR SC Selena BOSEVSKI SC Harry CLEARE CIS Anika RATHBONE CIS
9.20 Wil DIABARRA SC Olivia KERR INV Henry SCOTT CIS Kiana TOOLE CIS
9.28 Jye HALLS SC Blade HILI SWI Isaac OUTRIDGE CIS Makensie TOOLE CIS

1st Tee

Time Player 1 Assn Player 2 Assn Player 3 Assn Player 4 Assn
1a Jackson HALL SE Corey LAMB CCC Jonathan BOEDIMAN CCC Isaac OUTRIDGE CIS
1b Fletcher MURRAY NC Harrison GLENDAY CCC Keegan PHILLIPS SN Luke TAYLOR SC
2a Bart CARROLL CCC Ali RACHID SE Henry SCOTT CIS Jefferson FAN CIS
2b Harrison CROWE INV Jack McDONALD INV Brandon VELLA INV Wil DAIBARRA SC
3a Holly FULLER NC Konah MILLER RIV Willow HARRIS NC Olivia ART RIV
3b Maddison BUTTERFIELD NC Lochie CONBOY RIV Harry MCMILLAN NC Laura FELLOWS RIV
4a Lily ULRICH NC Bryan FILLIPONI RIV Riley WUNDERLICH NC Georgia PAYNE RIV
4b Vanna LIMEBURNER NC Ryan GREIG RIV Joshuaa ROBARDS H Annabelle ABRAHAMSEN INV
5a Jye HALLS SC Quedesha GOLLEDGE H Jacob DUNDAS H Olivia KERR INV
5b James DICKINSON SC Jasmine VESPER H Hamish ELLISON H Selena BOSEVSKI SC
6 Caleb BROMLEY H Cassidy GRAHAM SC Oli PAYNE INV Charlotte MERRICK H
7a Kara WILLIAMS CIS Angelina GONG SE Brielle MAPANAO CC C Eleanor MURRAY W
7b Annika BOYD CCC Yeleen SON SN Makensie TOOLE CIS Jasmine DRISCOLL SE
8a Piper PRINCE H Madison WOODLEY CC C Anika RATHBONE CIS Pyper HOLLIS CC C
8b Toby COOPER NW Jack NASSIS W Madelyn HAGERTY INV Ella SCAYSBROOK INV
9a Bailey MILFORD NW Cameron JACKSON W Matilda CHAPMAN NW    
9b Lachlan FLEMING NW Henry JOHNSON W Charlotte O'REGAN NW    
10 Jeffrey GUAN SE Carmen TRUONG SE Kade WEBBER SW Joshua WICKENS SW
15 Charlotte CAMPBELL SN Kiana TOOLE CIS Eden MIDDLETON SN Harry CLEARE CIS
16a Charlotte PERKINS INV Brian PANG SS W Jackson UPTON SN Adam DERBAS SS W
16b Yerin KIM SN Robbie MINNS SS W Ripudaman SINGH SN Nicholas ZELESCO SS W
17 Eileen PANG SS W Blade HILI SWI Lachlan HADDOCK SWI Ryan CADLE SWI
18a Kyle CULLEN NW Thomas LARGE W Cameron RIOS- CEBALLOS SW Tylah SAIFOLOI SW
18b Sebastian TWADDELL SE Bradley HOOPER SW Amelia GALBRAITH SW    
Position Full Name School Name Email Phone
Golf Convener Mark Skein Canobolas Rural Technology High School mark.skein@det.nsw.edu.au [Not published]

View Results