NSWPSSA- Primary Hockey - Boys - Championship

Results Published Print event option

View Results

Organised by

NSW Primary Schools Sports Association

Sport type

Primary Hockey - Boys

Date

Tuesday, 4 June 2019 to Thursday, 6 June 2019

Method of entry

Region/Association team

Entry

Information in this calendar is correct at time of publication but subject to change without notice.

Hosted By

North Coast Schools Sports Association

Event venue

Lismore Hockey Fields

Street address

214a Oliver Avenue

Suburb

Goonellabah

State

NSW

Post Code

2480

Venue Comment

Information in this calendar is correct at time of publication but subject to change without notice.

Information in this calendar is correct at time of publication but subject to change without notice.

Participating teams NSWPSSA
Pool A Pool B
Sydney North CIS
North West North Coast
Mackillop Sydney South West
Hunter Western
Sydney West Polding
Sydney East South Coast
Riverina North Coast Invitation
Schedule - Day 1
Time Venue Team Score Versus Team Score
8:00 Turf 2 North Coast 1 vs Sydney South West
8:15  Turf 1 North West vs Mackillop
 8:50 Turf 2 Western vs Polding
9:05 Turf 1 Hunter vs Sydney West
9:40 Turf 2 South Coast vs North Coast Invitational
9:55 Turf 1 Sydney East vs Riverina
10:30 Turf 2 CIS vs Sydney South West
10:45 Turf 1 Sydney North vs Mackillop
11:20 Turf 2 North Coast vs Western  2
11:35 Turf 1 North West 2 vs Hunter
 12:10 Turf 2 Polding vs South Coast
12:25 Turf 1 Sydney West 1 vs Sydney East 0
1:00 Turf 2 North Coast Invitational vs CIS
1:15 Turf 1 Riverina vs Sydney North
1:50 Turf 2 Sydney South West vs Western
2:05 Turf 1 Mackillop vs Hunter
2:40 Turf 2 Polding vs CIS 2
2:55 Turf 1 Sydney West vs Sydney North 7
3:30 Turf 2 South Coast vs North Coast
3:45 Turf 1 Sydney East vs North West
Schedule - Day 2 Wednesday 5 June 2019
Time Venue Team Score Versus Team Score
7:50  Turf 2 Mackillop vs Sydney West 1
8:05 Turf 1 Sydney South West vs Polding
8:40 Turf 2 Riverina vs North West
8:55 Turf 1 North Coast Invitational vs North Coast 6
9:30 Turf 2 Sydney North vs Hunter
9:45 Turf 1 CIS vs South Coast
10:20 Turf 2 Sydney West vs Riverina 0
10:35 Turf 1 Polding vs North Coast Invitational 1
11:10 Turf 2 Hunter vs Sydney East 1
11:25 Turf 1 Western vs South Coast
12:00 Turf 2 Sydney North vs North West
12:15 Turf 1 CIS 5 vs North Coast
12:50 Turf 2 Hunter vs Riverina
1:05 Turf 1 Western vs North Coast Invitational 1
1:40 Turf 2 Mackillop 2 vs Sydney East 1
1:55 Turf 1 Sydney South West vs South Coast
2:30 Turf 2 North West vs Sydney West
2:45 Turf 1 North Coast vs Polding
3:10 Turf 2 Mackillop vs Riverina 0
3:25 Turf 1 Sydney South West vs North Coast Invitational
4:00 Turf 2 Sydney North vs Sydney East
4:15 Turf 1 CIS 5 vs Western 0
Schedule - Day 3
Time Venue Team Score Versus Team Score
 8:45 Turf 2 CIS vs North West
9:00 Turf 1 Sydney North 4 vs Western
9:55 Turf 2 Riverina vs North Coast 3
10:10 Turf 1 Hunter vs South Coast
10:55 Turf 2 Sydney East vs North Coast Invitational 0
11:10 Turf 1 Sydney West 2 vs Sydney South West
11:55 Turf 2 Western vs North West 1
12:10 Turf 1 Mackillop vs Polding
1:15 Turf 1 CIS vs Sydney North
1:45    Presentation      Announcement State Team  
Position Full Name School Name Email Phone
Hockey - Convener Jayne Rixon Dapto Public School jayne.rixon@det.nsw.edu.au 4261 2247

View Results