NSWPSSA- Primary Cricket - Girls - Championship

Results Published Print event option

View Results

Organised by

NSW Primary Schools Sports Association

Sport type

Primary Cricket - Girls

Date

Monday, 28 October 2019 to Thursday, 31 October 2019

Method of entry

Region/Association team

Quick information

Information in this calendar is correct at time of publication but subject to change without notice.

Hosted By

Sydney South West Schools Sports Association

Event venue

Raby Sports Complex

Street address

Raby Rd

Suburb

Raby

State

NSW

Post Code

2566

Venue Comment

Information in this calendar is correct at time of publication but subject to change without notice.

 Information in this calendar is correct at time of publication but subject to change without notice.

 

Team Photos

 

Participating teams NSWPSSA
Hunter North Coast
North West Riverina
South Coast Sydney East
Sydney North Sydney South West
Sydney West Western
MacKillop Polding
CIS Barrier
Round 1
Pool Time Ground Team Score Versus Team Score
A 9.00 am Raby 1  Sydney South West 7/56  vs Polding  3/98
A 9.00 am  Raby 2  Hunter  4/61 vs North West  4/65 
A 9.00 am  Raby 4 Sydney East   5/113 vs South Coast   7/110
A     Sydney North    vs BYE   
B 9.00 am Birriwa CIS  7/140 vs North Coast  5/101
B 9.00 am Bradbury Western  10/67 vs Sydney West  3/69
B 9.00 am Memorial Riverina  4/62 vs Sydney South West (Inv)  10/61
B     Mackillop   vs BYE  
Round 2
Pool Time Venue Team Score Versus Team Score
A 1.00 pm  Raby 1 North West   2/75 vs Sydney East   8/74
A 1.00 pm  Raby 2 Polding   3/76 vs Hunter  2/121 
A 1.00 pm  Raby 4  Sydney North   0/48 vs Sydney South West  10/47 
A     South Coast    vs BYE   
B 1.00 pm Bradbury  Sydney West   9/101 vs Riverina   7/65
B 1.00 pm  Birriwa  North Coast   3/33 vs  Western   10/30
B 1.00 pm  Memorial  Mackillop   3/67 vs  CIS   10/66
B     Sydney South West (Inv)    vs BYE   
Round 3
Pool Time Venue Team Score Versus Team Score
A  9.00 am Memorial South Coast   10/64 vs Sydney North   2/65
A  9.00 am Raby 4  South East  6/122  vs Polding  10/55 
A  9.00 am Raby 3  Hunter   4/60 vs Sydney South West   2/59
A     North West    vs BYE   
B 9.00 am Raby 1 Sydney South West (Inv)  9/30 vs Mackillop 3/159 
B 9.00 am Raby 2 Riverina  9/35 vs North Coast 5/81 
B 9.00 am Bradbury Western  7/50 vs CIS  3/134
B     Sydney West    vs BYE   
Round 4
Pool Time Venue Team Score Versus Team Score
A  1.00 pm  Memorial North West  4/69 vs South Coast   10/68
A  1.00 pm Raby 4 Sydney South West   4/98 vs Sydney East  3/119 
A  1.00 pm Birriwa  Sydney North   4/60 vs Hunter   10/59
A     Polding    vs BYE   
B 1.00 pm Raby 1 Sydney West  6/117 vs Sydney South West (Inv)  10/9
B 1.00 pm Bradbury CIS  2/51 vs Riverina  10/50
B 1.00 pm Raby 4 Mackillop  4/75 vs Western  8/73
B     North Coast    vs BYE   
Round 5
Pool Time Venue Team Score Versus Team Score
A 9.00 am  Raby 3 North West  6/65 vs Sydney North   6/66
A 9.00 am  Raby 4  South Coast   10/84 vs Polding  4/86 
A 9.00 am Bradbury Sydney East   10/63 vs Hunter   3/64
A     Sydney South West    vs BYE   
B 9.00 am St Gregorys Sydney West  2/101 vs Mackillop 4/102 
B 9.00 am Kirkham Sydney South West (Inv)  10/35 vs North Coast  1/39
B 9.00 am Raby 2 Riverina  7/60 vs Western  10/45
B     CIS    vs BYE   
Round 6
Pool Time Venue Team Score Versus Team Score
A 1.00 pm  Bradbury Polding  7/49  vs North West   5/50
A 1.00 pm Raby 3  Sydney South West   7/69 vs South Coast   5/70
A 1.00 pm Raby 4  Sydney North   0/86 vs Sydney East   6/85
A     Hunter    vs BYE   
B 1.00 pm  St Gregorys  North Coast   4/112 vs Sydney West  6/112 
B 1.00 pm Kirkham CIS   6/159 vs  Sydney South West (Inv)   10/38
B 1.00 pm Raby 2 Mackillop   9/101 vs  Riverina   10/37
B     Western    vs  BYE   
Round 7
Pool Time Venue Team Score Versus Team Score
A 9.00 am Raby 2 Polding   7/55 vs Sydney North   2/59
A 9.00 am Raby 3  North West   5/49 vs Sydney South West   10/48
A 9.00 am Raby 1  Hunter   6/67 vs South Coast   8/65
A 9.00 am    Sydney East    vs BYE   
B 9.00 am Bradbury Sydney South West (Inv)  10/35 vs Western 4/118 
B 9.00 am Memorial Sydney West  10/50 vs CIS  0/51
B 9.00 am Jackson North Coast  8/90 vs Mackillop  4/91
B 9.00 am    Riverina    vs BYE   
Playoffs
Time Venue Team Score Versus Team Score
1.00 pm Raby 1 Sydney North  10/64 vs Mackillop  6/93
1.00 pm Raby 2 North West  5/75 vs CIS  5/101
1.00 pm Raby 3 Hunter  9/82 vs North Coast  1/84
1.00 pm Raby 4 Sydney East  4/76 vs Sydney West  1/77
1.00 pm  Bradbury  Polding  5/57 vs Riverina  2/58
1.00 pm  Memorial  South Coast  4/49 vs Western  6/48
1.00 pm  Jackson  Sydney South West  8/69 vs Sydney South West (Inv)  10/41
Position Full Name School Name Email Phone
Cricket - Convener Jarrod Lyons Lavington Public School jarrod.lyons@det.nsw.edu.au 6025 1864
Cricket - Girls Coach Stephen Costello Croydon Park Public School stephen.costello@det.nsw.edu.au 9797 9753
Cricket - Girls Manager Belinda Allard Tahmoor Public School belinda.allard@det.nsw.edu.au 4681 8979

View Results