NSWPSSA- Primary Cricket - Boys - Championship

Results Published Print event option

View Results

Organised by

NSW Primary Schools Sports Association

Sport type

Primary Cricket - Boys

Date

Tuesday, 15 October 2019 to Friday, 18 October 2019

Method of entry

Region/Association team

Quick information

Information in this calendar is correct at time of publication but subject to change without notice.

Hosted By

South Coast Schools Sports Association

Event venue

Wollongong

Street address

Wollongong

Suburb

Wollongong

State

NSW

Post Code

Venue Comment

Information in this calendar is correct at time of publication but subject to change without notice.

Information in this calendar is correct at time of publication but subject to change without notice.

Participating teams NSWPSSA
Hunter North Coast
North West Riverina
South Coast Sydney East
Sydney North Sydney South West
Sydney West Western
MacKillop Polding
CIS Mackillop Invitational
Schedule - Round
Time Venue Team Score Versus Team Score
 09:00  Judy Masters Oval Balgownie  CIS  9/240 vs  Hunter  60
 09:00  Dalton Park West  Sydney East  97 vs  Sydney North 176 
 09:00  Figtree Oval  Western  9/169 vs  Riverina  10/129
 09:00  Keira Oval  South Coast 7/193  vs  North Coast  5/191
 09:00  King George Oval, Pt Kembla  Polding  2/126 vs  Sydney South West  125
09:00 Hollymount Oval, Woonona Mackillop  9/202 vs Mackillop Invitational  112
09:00 Reed Park, Dapto Sydney West  1/57 vs North West  56
Schedule - Round
Time Venue Team Score Versus Team Score
 9:00  Keira Oval  CIS  8/196 vs  Western  10/91
 9:00  Figtree Oval  North Coast  9/163 vs  Sydney West  5/165
 9:00 King George Oval, Pt Kembla   Sydney North  9/160 vs  Mackillop  10/67
 9:00  Judy Masters Oval, Balgownie  Polding  10/96 vs  South Coast  8/188
 9:00  Hollymount Park, Woonona  Riverina  10/50 vs  North West  5/51
9:00 Reed Park, Dapto  Sydney South West  9/155 vs  Sydney East  5/156
9:00 Dalton Park West, Wollongong  Mackillop Invitational  10/162 vs  Hunter  10/118
Schedule - Round
Time Venue Team Score Versus Team Score
 9:00  Keira Oval  Sydney West  164 vs  Sydney North  9/168
 9:00 Figtree Oval    South Coast  88 vs  CIS  6/184
 9:00 King George Oval, Pt Kembla   Sydney East  135 vs  Mackillop Invitational  8/136
 9:00  Judy Masters Oval, Balgownie  North Coast  9/185 vs  Riverina  112
 9:00 Hollymount Park, Woonona   Hunter  174 vs  Sydney South West  8/175
9:00 Reed Park, Dapto  Western  74 vs  Mackillop  3/77
9:00 Dalton Park West, Wollongong  North West  8/194 vs  Polding  7/191
Schedule - Round
Time Venue Team Score Versus Team Score
 9:30  Keira Oval  CIS  8/232 vs  Sydney North  114
 9:00 Figtree Oval   Mackillop  117 vs  North  West  83
 9:00 King George oval, Pt Kembla   Sydney West  6/174 vs  Polding  171
 9:00 Judy Masters Oval, Balgownie   Sydney East  9/135 vs  Western  6/139
 9:00 Hollymount Park, Woonona   North Coast  3/137 vs  Sydney South West  9/136
9:00 Reed Park, Dapto  Mackillop Invitational  6/103 vs  South Coast  4/162
9:00 Dalton Park West, Wollongong  Riverina   1/98 vs  Hunter  96
Position Full Name School Name Email Phone
Cricket - Convener Jarrod Lyons Lavington Public School jarrod.lyons@det.nsw.edu.au 6025 1864
Cricket - Boys Coach Jason Ellsmore Dorchester School jason.ellsmore@det.nsw.edu.au 46215402
Cricket - Boys Manager Peter Mead Tintinhull Public School peter.mead7@det.nsw.edu.au 6760 9273

View Results