NSWPSSA-Rugby Union - Girls - Gala Days

Published Print event option

Organised by

NSW Primary Schools Sports Association

Sport type

Primary Rugby Union - Girls

Date

Monday, 16 September 2019 to Tuesday, 17 September 2019

Method of entry

Region/Association team

Hosted By

Sydney West School Sport Association

Event venue

The Kingsway

Street address

Kingsway

Suburb

St Marys

State

NSW

Post Code

 

Participating teams - pools
Pool A Pool B
1. WESTERN  7. SYDNEY WEST
2. SYDNEY SOUTH WEST 8. SYDNEY EAST
3. HUNTER 9. NORTH COAST
4. SYDNEY NORTH 10. POLDING
5. MACKILLOP 11. SOUTH COAST
6. NORTH WEST 12. RIVERINA

 

Girls 7's Rugby Gala Days Draw

 

Day 1 

  • 8:00am - Photographs for all teams
  • 9:00am - Photographs finished

 

Schedule - Day 1 (Pools)
Time Pool Ground Team Score Versus Team Score
9:40am A 1 Sydney South West   vs Western  
9:40am B 2 Sydney East   vs Sydney West  
10:00am A 1 Hunter   vs North West  
10:00am B 2 North Coast   vs Riverina  
10:20am A 1 Sydney North   vs MacKillop  
10:20am B 2 Polding   vs South Coast  
10:40am 1 Riverina   vs Sydney West  
10:40am A 2 North West   vs Western  
11:00am B 1 North Coast   vs Polding  
11:00am A 2 Hunter   vs Sydney North  
11:40am B 1 Sydney East   vs South Coast  
11:40am A 2 Sydney South West   vs MacKillop  
12:00pm A 1 North West   vs Sydney North  
12:00pm B 2 Riverina   vs Polding  
12:20pm A 1 Sydney South West   vs Hunter  
12:20pm B 2 Sydney East   vs North Coast  
1:40pm A 1 Western   vs MacKillop  
1:40pm B 2 Sydney West   vs South Coast  
2:00pm B 1 Riverina   vs Sydney East  
2:00pm A 2 North West   vs Sydney South West  
2:20pm B 1 South Coast   vs North Coast  
2:20pm A 2 Sydney North   vs Western  
2:40pm B 1 Polding   vs Sydney West  
2:40pm A 2 MacKillop   vs Hunter  

 

Schedule - Day 2 (Pools)
Time Pool Ground Team Score Versus Team Score
10:00am A 1 MacKillop   vs North West  
10:00am B 2 South Coast   vs Riverina  
10:20am A 1 Western   vs Hunter  
10:20am B 2 Sydney West   vs North Coast  
10:40am A 1 Sydney North   vs Sydney South West  
10:40am B 2 Polding   vs Sydney East  

 

Finals Fixture
Time Fixture Ground Team Score Versus Team Score
11:20am SF1 1 Win Pool A   vs RU Pool B  
11:20am SF2 2 Win Pool B   vs RU Pool A  
12:00pm 11/12th 1 6th Pool A   vs 6th Pool B  
12:00pm 7/8th 2 4th Pool A   vs 4th Pool B  
1:20pm 5/6th 1 3rd Pool A   vs 3rd Pool B  
1:20pm 9/10th 2 5th Pool A   vs 5th Pool B  
1:40pm 3/4th 1 Loser SF1   vs Loser SF2  
2:00pm 1/2nd 1 Winner SF1   vs  Winner SF2  

                                                                                          

 2:40pm     Presentation and naming of a NSW Merit Girls 7's team

Position Full Name School Name Email Phone
NSWPSSA President Matthew Lewis Lidcombe Public School [Not published] [Not published]