Information in this event is correct at time of publication but subject to change without notice. Subscribe to events to receive email notifications about updates.

Cancelled

Organised by

NSW Primary Schools Sports Association

Sport type

Primary Touch Football - Girls

Date

Tuesday, 9 November 2021 to Thursday, 11 November 2021

Method of entry

Region/Association team

Entry

Information in this calendar is correct at the time of publication but is subject to change without notice.

Quick information

Due the impact of COVID-19 across New South Wales, the School Sport Unit has made the decision to cancel this event. Thank you for your understanding

Hosted By

Sydney North Schools Sports Association

Event venue

Central Coast Regional Sporting and Recreation Complex

Street address

20 Lake Road

Suburb

Tuggerah

State

NSW

Post Code

2259

Venue Comment

Location TBC.

Information in this calendar is correct at the time of publication but is subject to change without notice.

Information in this calendar is correct at the time of publication but is subject to change without notice. 

Use the Service NSW app to check in to this event.

QR code chick in

Download the Service NSW app

You can check in to COVID Safe events using their NSW Government QR Code, via the Service NSW app.

 

Important information
subject detail
Student Registration  to be confirmed
Rules For rules and other  state championship information, see  the NSWPSSA handbook.
Parking

Parking is available at the venue.

Canteen facilities to be confirmed
Merchandise NSWPSSA Souvenir apparel
Photographs Team photos: contact your team manager
Facebook

https://www.facebook.com/nswpssa

 

Participating teams NSWPSSA
Hunter North Coast
North West Riverina
South Coast Sydney East
Sydney North Sydney South West
Sydney West Western
MacKillop Polding
CIS Barrier

 

DAY 1

  TIME Field TEAM SCORE V TEAM SCORE
1 V Bye     Polding    v
2 V 13 9:00am 1 Sydney North   v
3 V 12 9:00am 2 Sydney West   v
4 V 11 9:00am 3 Hunter   v
5 V 10 9:30am 1 North Coast   v
6 V 9 9:30am 2 Sydney East   v
7 V 8 9:30am 3 South Coast   v
10 V 4 10:00am 1 Western   v
11 V 3 10:00am 2 CIS   v
12 V 2 10:00am 3 MacKillop   v
13 V Bye     North West   v
7 V 1 10.30am 1 South Coast   v
8 V 6 10.30am 2 Riverina   v
9 V 5 10.30am 3 Sydney South West   v
1 V 13 11:00am 1 Polding   v
Bye V 12     BYE   v
2 V 11 11:00am 2 Sydney North   v
3 V 10 11:00am 3 Sydney West   v
4 V 9 11:30am 1 Hunter   v
5 V 8 11:30am 2 North Coast   v
6 V 7 11:30am 3 Sydney East   v
9 V 3 12:00pm 1 Sydney South West   v
10 V 2 12:00pm 2 Western   v
11 V Bye     CIS   v
12 V 13 12:00pm 3 MacKillop   v
6 V 1 12:30pm 1 Sydney East   v
7 V 5 12:30pm 2 South Coast   v
8 V 4 12:30pm 3 Riverina   v
1 V 12 1:00pm 1 Polding   v
13 V 11 1:00pm 2 North West   v
Bye V 10     BYE   v
2 V 9 1:00pm 3 Sydney North   v
3 V 8 1:30pm 1 Sydney West   v
4 V 7 1:30pm 2 Hunter   v
5 V 6 1:30pm 3 North Coast   v
8 V 2 2:00pm 1 Riverina   v
9 V Bye     Sydney South West   v
10 V 13 2:00pm 2 Western   v
11 V 12 2:00pm 3 CIS   v
5 V 1 2:30pm 1 North Coast   v
6 V 4 2:30pm 2 Sydney East   v
7 V 3 2:30pm 3 South Coast   v

Day 2

      TIME Field TEAM SCORE V TEAM SCORE
1 V 11 9:00am 1 Polding   v CIS  
12 V 10 9:00am 2 MacKillop   v Western  
13 V 9 9:00am 3 North West   v Sydney South West  
Bye V 8     BYE   v Riverina  
2 V 7 9:30am 1 Sydney North   v South Coast  
3 V 6 9:30am 2 Sydney West   v Sydney East  
4 V 5 9:30am 3 Hunter   v North Coast  
4 V 1 10.15am 1 Hunter   v Polding  
5 V 3 10.15am 2 North Coast   v Sydney West  
6 V 2 10.15am 3 Sydney East   v Sydney North  
7 V Bye     South Coast   v BYE  
8 V 13 10.45am 1 Riverina   v North West  
9 V 12 10.45am 2 Sydney South West   v MacKillop  
10 V 11 10.45am 3 Western   v CIS  
13 V 7 11.15am 1 North West   v South Coast  
Bye V 6     BYE   v Sydney East  
2 V 5 11.15am 2 Sydney North   v North Coast  
3 V 4 11.15am 3 Sydney West   v Hunter  
1 V 10 11.45am 1 Polding   v Western  
11 V 9 11.45am 2 CIS   v Sydney South West  
12 V 8 11.45am 3 MacKillop   v Riverina  


12.15pm - BREAK

      TIME Field TEAM SCORE V TEAM SCORE
3 V 1 12.45pm 1 Sydney West   v Polding  
4 V 2 12.45pm 2 Hunter   v Sydney North  
5 V Bye     North Coast   v BYE  
6 V 13 12.45pm 3 Sydney East   v North West  
7 V 12 1.15pm 1 South Coast   v MacKillop  
8 V 11 1.15pm 2 Riverina   v CIS  
9 V 10 1.15pm 3 Sydney South West   v Western  
12 V 6 1.45pm 1 MacKillop   v Sydney East  
13 V 5 1.45pm 2 North West   v North Coast  
Bye V 4     BYE   v Hunter  
2 V 3 1.45pm 3 Sydney North   v Sydney West  
1 V 9 2.15pm 1 Polding   v Sydney South West  
10 V 8 2.15pm 2 Western   v Riverina  
11 V 7 2.15pm 3 CIS   v South Coast  

 

Day 3

      TIME Field TEAM SCORE V TEAM SCORE
2 V 1 9:00am 1 Sydney North   v Polding  
3 V Bye     Sydney West   v BYE  
4 V 13 9:00am 2 Hunter   v North West  
5 V 12 9:00am 3 North Coast   v MacKillop  
6 V 11 9.30am 1 Sydney East   v CIS  
7 V 10 9.30am 2 South Coast   v Western  
8 V 9 9.30am 3 Riverina   v Sydney South West  
11 V 5 10:00am 1 CIS   v North Coast  
12 V 4 10:00am 2 MacKillop   v Hunter  
13 V 3 10:00am 3 North West   v Sydney West  
Bye V 2     BYE   v Sydney North  
1 V 8 10:30am 1 Polding   v Riverina  
9 V 7 10:30am 2 Sydney South West   v South Coast  
10 V 6 10:30am 3 Western   v Sydney East  
FINALS                  
1st V 2nd 11.15am SF1 1st   v 4th  
3rd V 4th 11.15am SF2 2nd   v 3rd  
      12:00pm FINAL Winner SF1   v Winner SF2  
Position Full Name School Name Email Phone
NSWPSSA Touch Football - Convener Jackson Goman Parkview Public School jackson.goman1@det.nsw.edu.au 6953 2600