Information in this event is correct at time of publication but subject to change without notice. Subscribe to events to receive email notifications about updates.

Results Published

View Results

Organised by

NSW Primary Schools Sports Association

Sport type

Primary Basketball - Girls

Date

Tuesday, 1 June 2021 to Thursday, 3 June 2021

Method of entry

Region/Association team

Entry

Information in this calendar is correct at the time of publication but is subject to change without notice.

Quick information

Information in this calendar is correct at the time of publication but is subject to change without notice.

Hosted By

Sydney West School Sport Association

Event venue

Cambridge Park NSW

Street address

Cambridge Park NSW

Suburb

Cambridge Park NSW

State

NSW

Post Code

Venue Comment

Information in this calendar is correct at time of publication but subject to change without notice.

 

Schedule - Day 1
Time Court Team Score Versus Team Score
8:00am 1 North West  6 vs CIS  64
8:00am 2 Sydney South West  29 vs Sydney North  40
9:00am 1 Polding  92 vs Barrier  12
9:00am 2 Hunter  27 vs South Coast  49
9:00am 3 MacKillop  23 vs Sydney West  35
10:00am 1 North Coast  17 vs CIS  45
10:00am 2 Sydney North  88 vs North West  8
10:00am 3 Sydney East  26 vs Western  32
11:00am 1 South Coast  31 vs Sydney West  58
11:00am 2 Barrier  20 vs MacKillop  81
11:00am 3 Hunter  33 vs Riverina  34
12:00pm 1 Sydney South West  39 vs Western  17
12:00pm 2 Sydney North  63 vs Sydney East  15
12:00pm 3 North West  19 vs North Coast  37
1:00pm 1 MacKillop  44 vs South Coast  31
1:00pm 2 Sydney West  66 vs Riverina  24
1:00pm 3 Polding  30 vs Hunter  17
2:00pm 1 Western  10 vs Sydney North  59
2:00pm 2 CIS  31 vs Sydney South West  32
2:00pm 3 North Coast  31 vs Sydney East  9
3:00pm 1 Riverina  65 vs Barrier  17

 

7:45am – team photographs 

Schedule - Day 2
Time Field Team Score Versus Team Score
8:00am 1 Sydney West  36 vs Hunter  20
8:00am 5 Polding  17 vs MacKillop  32
9:00am 1 Sydney North  59 vs North Coast  8
9:00am 2 Sydney East  12 vs CIS  46
9:00am 5 North West  8 vs Sydney South West  42
10:00am 1 Hunter  53 vs Barrier  8
10:00am 2 Sydney West  28 vs Polding  24
10:00am 5 South Coast  32 vs Riverina  36
11:00am 1 Sydney East  24 vs North West  14
11:00am 2 North Coast  14 vs Sydney South West  32
11:00am 5 CIS  45 vs Western  21
12:00pm 1 Riverina  26 vs MacKillop  36
12:00pm 2 South Coast  43 vs Polding 27
12:00pm 5 Barrier  10 vs Sydney West  78
1:00pm 1 Sydney South West  46 vs Sydney East  33
1:00pm 2 Western  39 vs North West  14
1:00pm 5 CIS  18 vs Sydney North  44
2:00pm 1 Riverina 35  vs Polding  46
2:00pm 2 MacKillop  55 vs Hunter  18
2:00pm 5 Barrier  12 vs South Coast  54
3:00pm 1 Western  21 vs North Coast  30

 

 

 

Schedule - Day 3 finals
Time Field Team Score Versus Team Score
8:00am 1 Sydney North  33 vs MacKillop  21
8:00am 5 Sydney West  28 vs Sydney South West  48
9:00am 1 CIS  41 vs South Coast  44
9:00am 2 Polding  32 vs North Coast  27
9:00am 5 North West  25 vs Barrier  16
10:00am 1 Mackillop  24 vs Sydney West  35
10:00am 2 Hunter  36 vs Sydney East  20
10:00am 5 Western  41 vs Riverina  40
11:00am 1 Sydney North  38 vs Sydney South West  28

 

12:00pm – Presentation and announcement of NSWPSSA team


 

Position Full Name School Name Email Phone
Convener - Basketball Robert Cormack Birchgrove Public School robert.cormack@det.nsw.edu.au 02 9810 2469

View Results