Information in this event is correct at time of publication but subject to change without notice. Subscribe to events to receive email notifications about updates.

Results Published

View Results

Organised by

NSW Primary Schools Sports Association

Sport type

Primary Football (Soccer) - Girls

Date

Wednesday, 16 June 2021 to Friday, 18 June 2021

Method of entry

Region/Association team

Entry

Information in this calendar is correct at the time of publication but subject to change without notice.

Quick information

Information in this calendar is correct at the time of publication but is subject to change without notice.

Hosted By

Sydney West School Sport Association

Event venue

Blacktown Football Park

Street address

Eastern Road

Suburb

Rooty Hill

State

NSW

Post Code

2766

Venue Comment

Information in this calendar is correct at the time of publication but is subject to change without notice.

Information in this calendar is correct at time of publication but subject to change without notice.

Use the Service NSW app to check in to this event.

QR code chick in

Download the Service NSW app

You can check in to COVID Safe events using their NSW Government QR Code, via the Service NSW app.

Information in this calendar is correct at time of publication but subject to change without notice.

 

Important information
subject detail
Rules For rules and other  state championship information, see  the NSWPSSA handbook.
Parking

to be confirmed

Canteen facilities to be confirmed
Merchandise NSWPSSA Souvenir apparel
Photographs Team photos: contact your team manager
Facebook

https://www.facebook.com/nswpssa

 

Participating Teams
POOL A POOL B
CIS Sydney North
Sydney South West Mackillop
Sydney East South Coast
Hunter Sydney West Sky
Polding North Coast
Riverina North West
Sydney West Gold Western
Schedule - Program
Time Ground Team Score vs Team Score
8:30am Ground 2 Mackillip 0 vs South Coast
9:25am Ground 1 Sydney South West vs Sydney East
9:25am Ground 3 Riverina vs Polding
10:20am Ground 1 Mackillop vs Sydney West Sky
10:20am Ground 2 Western vs North Coast
10:20am Ground 3 Sydney North vs North West
11:15am Ground 1 Hunter vs Sydney West Gold
11:15am Ground 2 Riverina vs Sydney South West
11:15am Ground 3 CIS vs Sydney East
12:10pm Ground 1 Western vs South Coast
12:10pm Ground 2 Sydney North vs Mackillop
12:10pm Ground 3 Sydney West Sky vs North Coast
1:05pm Ground 1 Riverina vs Sydney West Gold
1:05pm Ground 2 CIS vs Sydney South West
1:05pm Ground 3 Hunter vs Polding
2:00pm Ground 1 Sydney North vs Sydney West Sky
2:00pm Ground 2 South Coast vs North Coast
2:00pm Ground 3 North West vs Western
2:55pm Ground 1 Sydney West Gold vs Polding
2:55pm Ground 2 Hunter vs CIS
2:55pm Ground 3 Riverina vs Sydney East

 

Schedule - Program
Time Ground Team Score Versus Team Score
8:30 am Ground 1 Riverina vs Hunter
9:25 am Ground 1 North West vs North Coast
9:25 am Ground 2 Western vs Mackillop
9:25 am Ground 3 Sydney West Sky vs South Coast
10:20am Ground 1 CIS vs Polding
10:20am Ground 2 Hunter vs Sydney South West
10:20am Ground 3 Sydney West Gold vs Sydney East
11:15am Ground 2 North West vs Sydney West Sky
11:15am Ground 3 Sydney North vs North Coast
12:10pm Ground 1 Sydney South West 1 vs Sydney West Gold
12:10pm Ground 2 Sydney East vs Polding
12:10pm Ground 3 Riverina vs CIS
1:05pm Ground 1 Western vs Sydney West Sky
1:05pm Ground 2 Sydney North vs South Coast
1:05pm Ground 3 North West vs Mackillop
2:00pm Ground 1 Hunter vs Sydney East
2:00pm Ground 2 CIS vs Sydney West Gold
2:00pm Ground 3 Sydney South West vs Polding
2:55pm Ground 1 North West vs South Coast
2:55pm Ground 2 Western vs Sydney North
2:55pm Ground 3 Mackillop vs North Coast 0

 

 

 

 

Schedule - Program
Time Ground Team Score Versus Team Score
9:30am Ground 1 Pool A 1st - CIS vs Pool B 2nd - South Coast
9:30am Ground 2 Pool B 1st - Sydney North vs Pool A 2nd - Sydney East
10:30am Ground 1 3rd Pool A - Hunter vs 3rd Pool B - Mackillop
10:30am Ground 2 5th Pool A - Sydney South West vs 5th Pool B - North Coast
10:30am Ground 3 6th Pool A - Sydney West Gold vs 6th Pool B - Western
11:30am Ground 1 Loser Semi 1 - South Coast vs Loser Semi 2 - Sydney East
11:30am Ground 2 7th Pool A - Riverina vs 7th Pool B - North West
11:30am Ground 3 4th Pool A - Sydney West Sky vs 4th Pool B - Polding
12:30pm Ground 1 Winner Semi 1 - CIS vs Winner Semi 2 - Sydney North
Position Full Name School Name Email Phone
Football - Convener Allan Duroux Blakebrook Public School allan.duroux@det.nsw.edu.au 6629 3263
Football- Assistant Convener Steven Mead Brighton-Le-Sands Public School steven.mead@det.nsw.edu.au 02 9567 5449

View Results