Skip to content

Results Published

View Full Event Print event

Participating teams NSWPSSA
Hunter North Coast
North West Riverina
South Coast Sydney East
Sydney North Sydney South West
Sydney West Western
MacKillop Polding
CIS  
Day 1 (Wednesday 21 September 2022)
Round 1 - 8:45am
Schedule - Round 1
Time Diamond Team Score Versus Team Score
8:45am  1 Mackillop 8 v North West 3
8:45am CIS 13 vs Riverina 5
8:45am North Coast 21 vs Hunter 16
8:45am Sydney East 0 vs Sydney North 15
8:45am South Coast 8 vs Western 11
8:45am 6 Sydney West 10 vs Sydney South West 2
    Polding BYE      
Round 2 - 10:15am
Schedule - Round 2
Time Diamond Team Score Versus Team Score
10:15am 1 Sydney West 13 vs Riverina 6
10:15am North Coast 2 vs Mackillop 19
10:15am Polding 5 vs CIS 4
10:15am Sydney East 15 vs North West 8
10:15am Western 2 vs Sydney South West 17
10:15am 6 South Coast 12 vs Hunter 6
    Sydney North  BYE      
Round 3 - 12:00pm
Schedule - Round 3
Time Diamond Team Score Versus Team Score
12:00pm 1 North Coast 14 vs Sydney East 21
12:00pm Sydney West 3 vs Mackillop 0
12:00pm Polding 3 vs Riverina 12
12:00pm Sydney North 5 vs Sydney South West 0
12:00pm Western 4 vs CIS 15
12:00pm 6 South Coast 13 vs North West 12
    Hunter BYE      
Round 4 - 1:30pm
Schedule - Round 4
Time Diamond Team Score Versus Team Score
1:30am 1 Mackillop 13 vs Riverina 3
1:30am North Coast 4 vs North West 9
1:30am  Sydney West 3 vs CIS 2
1:30am  Sydney East 13 vs Hunter 5
1:30am  Polding 1 vs Sydney South West 16
1:30am 6 South Coast 2 vs Sydney North 16
    Western BYE      
Round 5 - 3:00pm
Schedule - Round
Time Diamond Team Score Versus Team Score
3:00 pm 1 Sydney South West 12 vs North West 4
3:00 pm Sydney West 14 vs Western 3
3:00 pm Mackillop 18 vs Polding 1
3:00 pm Hunter 10 vs CIS 13
3:00 pm Sydney North 18 vs Riverina 5
3:00 pm 6 Sydney East 5 vs  South Coast 16
    North Coast BYE      

Day 2 (Thursday 22 September 2022)
Round 6 - 8:45am
Schedule - Round 6
Time Diamond Team Score Versus Team Score
8:45am 1 Western 9 vs Polding 10
8:45am South Coast 5 vs Mackillop 19
8:45am  Sydney North 5 vs Sydney West 2
8:45am  Sydney South West 14 vs North Coast 6
8:45am  Riverina 13 vs Hunter 7
8:45am 6 CIS 16 vs North West 0
    Sydney East BYE      
Round 7 - 10:15am
Schedule - Round 7
Time Diamond Team Score Versus Team Score
10:15am 1 Sydney North 12 vs Polding 6
10:15am Western 10 vs Mackillop 13
10:15am Hunter 1 vs Sydney West 14
10:15am CIS 10 vs North Coast 3
10:15am Riverina 9 vs North West 2
10:15am 6 Sydney South West 14 vs Sydney East 2
    South Coast  BYE      
Round 8 - 12:00pm
Schedule - Round 8
Time Diamond Team Score Versus Team Score
12:00pm 1 CIS 16 vs Sydney East 2
12:00pm Western 4 vs Sydney North 10
12:00pm  Hunter 13 vs Polding 8
12:00pm  Riverina 12 vs North Coast 8
12:00pm  Sydney West 10 vs North West 3
12:00pm 6 Sydney South West 13 vs South Coast 9
    Mackillop BYE      
Round 9 - 1:30pm
Schedule - Round 9
Time Diamond Team Score Versus Team Score
1:30pm 1 Hunter 3 vs Western 15
1:30pm Mackillop 3 vs Sydney North 10
1:30pm  North Coast 5 vs Sydney West 14
1:30pm  Riverina 5 vs Sydney East 18
1:30pm  Polding 5 vs North West 12
1:30pm 6 CIS 11 vs South Coast 0
    Sydney South West BYE      
Round 10 - 3:00pm
Schedule - Round 10
Time Diamond Team Score Versus Team Score
3:00pm 1 Hunter 5 vs Sydney North 11
3:00pm North West 13 vs Western 3
3:00pm Mackillop 3 vs Sydney South West 7
3:00pm Sydney West 10 vs Sydney East 0
3:00pm Polding 4 vs North Coast 8
3:00pm 6 Riverina 8 vs South Coast 11
    CIS BYE      

Day 3 (Friday 23 September 2022)
Round 11 - 8:45am
Schedule - Round 11
Time Diamond Team Score Versus Team Score
8:45am 1 South Coast 3 vs Sydney West 10
8:45am  Sydney South West 3 vs CIS 4
8:45am  North West 8 vs Sydney North 12
8:45am  North Coast 13 vs Western 5
8:45am  Sydney East 10 vs Polding 8
8:45am 6 Hunter 1 vs Mackillop 7
    Riverina BYE      
Round 12 - 10:15am
Schedule - Round 12
Time Diamond Team Score Versus Team Score
10:15am  1 Mackillop 5 vs CIS 9
10:15am Sydney South West 13 vs Riverina 5
10:15am North Coast 8 vs Sydney North 15
10:15am Sydney East 11 vs Western 8
10:15am South Coast 10 vs Polding 6
10:15am 6 Hunter 6 vs North West 12
    Sydney West BYE      
Round 13 - 12:00pm
Schedule - Round 13
Time Diamond Team Score Versus Team Score
12:00pm 1 North Coast 0 vs South Coast 0
12:00pm 2 Sydney West 0 vs Polding 0
12:00pm  3 Mackillop 0 vs Sydney East 0
12:00pm  4 Sydney North 0 vs CIS 0
12:00pm  5 Western 0 vs Riverina 0
12:00pm 6 Sydney South West 0 vs Hunter 0
    North West BYE      
NSWPSSA softball girls Final placings 2022
Place Team Place Team
1 Sydney North 2 Sydney West
3 CIS 4 Sydney South West
5 Mackillop 6 Sydney East
7 South Coast 8 Riverina
9 North West 10 North Coast
11 Hunter 12 Polding
13 Western    
NSWPSSA softball girls - Selected team 2022
Role Name School
Player Lauren Rolfe Redlands Junior School
Player Nicola Harris Grose View PS
Player Ava Burns Mimosa PS
Player Jessica McCarthy Jamistown PS
Player Charlotte Bedwell Hassall Grove PS
Player Jamie Lau Narraweena PS
Player Kaylee Russo St Luke's, Revesby
Player Sonia Punter Pittwater House
Player Aaliyah Batey Westmead CGS
Player Mackenzie Collins Claymore PS
Player Lola Joffee Moriah
Player Layla Tonga Harbord PS
Coach Trish Fox Wakehurst PS
Manager Mel Currie Brunswick Heads PS

View Full Event