Skip to content

Results Published

View Full Event Print event

Day 1 (Wednesday 18 May 2022)
Day 1
Schedule - Program

 

TIME

Field

TEAM

SCORE

V

TEAM

SCORE

DAY 1

1

V

Bye

 

 

Polding

 

v

BYE

 

2

V

13

9:00am

1

Sydney North

5

v

North West

0

3

V

12

9:00am

2

Sydney West

0

v

MacKillop

1

4

V

11

9:00am

3

Hunter

3

v

CIS

1

5

V

10

9:30am

1

North Coast

1

v

Western

1

6

V

9

9:30am

2

Sydney East

3

v

Sydney South West

0

7

V

8

9:30am

3

South Coast

0

v

Riverina

5

10

V

4

10:00am

1

Western

1

v

Hunter

1

11

V

3

10:00am

2

CIS

0

v

Sydney West

3

12

V

2

10:00am

3

MacKillop

4

v

Sydney North

0

13

V

Bye

 

 

North West

 

v

BYE

 

7

V

1

10.30am

1

South Coast

0

v

Polding

5

8

V

6

10.30am

2

Riverina

0

v

Sydney East

2

9

V

5

10.30am

3

Sydney South West

2

v

North Coast

3

1

V

13

11:00am

1

Polding

6

v

North West

0

Bye

V

12

 

 

BYE

 

v

MacKillop

 

2

V

11

11:00am

2

Sydney North

1

v

CIS

1

3

V

10

11:00am

3

Sydney West

6

v

Western

1

4

V

9

11:30am

1

Hunter

6

v

Sydney South West

1

5

V

8

11:30am

2

North Coast

2

v

Riverina

2

6

V

7

11:30am

3

Sydney East

4

v

South Coast

1

9

V

3

12:00pm

1

Sydney South West

1

v

Sydney West

3

10

V

2

12:00pm

2

Western

3

v

Sydney North

7

11

V

Bye

 

 

CIS

 

v

BYE

 

12

V

13

12:00pm

3

MacKillop

9

def

North West

0

6

V

1

12:30pm

1

Sydney East

2

v

Polding

3

7

V

5

12:30pm

2

South Coast

3

v

North Coast

4

8

V

4

12:30pm

3

Riverina

3

v

Hunter

5

1

V

12

1:00pm

1

Polding

2

v

MacKillop

2

13

V

11

1:00pm

2

North West

0

v

CIS

3

Bye

V

10

 

 

BYE

 

v

Western

 

2

V

9

1:00pm

3

Sydney North

3

def

Sydney South West

1

3

V

8

1:30pm

1

Sydney West

4

def

Riverina

3

4

V

7

1:30pm

2

Hunter

5

v

South Coast

0

5

V

6

1:30pm

3

North Coast

0

v

Sydney East

10

8

V

2

2:00pm

1

Riverina

3

v

Sydney North

3

9

V

Bye

 

 

Sydney South West

 

v

BYE

 

10

V

13

2:00pm

2

Western

5

def

North West

0

11

V

12

2:00pm

3

CIS

0

v

MacKillop

6

5

V

1

2:30pm

1

North Coast

0

v

Polding

10

6

V

4

2:30pm

2

Sydney East

2

v

Hunter

4

7

V

3

2:30pm

3

South Coast

1

v

Sydney West

4

 


Day 2 (Thursday 19 May 2022)
Day 2
Schedule - Program

1

V

11

9:00am

1

Polding

6

v

CIS

0

12

V

10

9:00am

2

MacKillop

3

v

Western

0

13

V

9

9:00am

3

North West

0

v

Sydney South West

3

Bye

V

8

 

 

BYE

 

v

Riverina

 

2

V

7

9:30am

1

Sydney North

5

def

South Coast

0

3

V

6

9:30am

2

Sydney West

1

v

Sydney East

1

4

V

5

9:30am

3

Hunter

9

def

North Coast

2

4

V

1

10.15am

1

Hunter

2

v

Polding

3

5

V

3

10.15am

2

North Coast

0

v

Sydney West

9

6

V

2

10.15am

3

Sydney East

2

v

Sydney North

2

7

V

Bye

 

 

South Coast

 

v

BYE

 

8

V

13

10.45am

1

Riverina

6

v

North West

0

9

V

12

10.45am

2

Sydney South West

0

v

MacKillop

8

10

V

11

10.45am

3

Western

0

v

CIS

1

13

V

7

11.15am

1

North West

0

v

South Coast

2

Bye

V

6

 

 

BYE

 

v

Sydney East

 

2

V

5

11.15am

2

Sydney North

6

def

North Coast

2

3

V

4

11.15am

3

Sydney West

1

v

Hunter

3

1

V

10

11.45am

1

Polding

6

def

Western

0

11

V

9

11.45am

2

CIS

0

v

Sydney South West

1

12

V

8

11.45am

3

MacKillop

6

v

Riverina

0

12.15pm - BREAK

3

V

1

12.45pm

1

Sydney West

0

v

Polding

6

4

V

2

12.45pm

2

Hunter

2

v

Sydney North

3

5

V

Bye

 

 

North Coast

 

v

BYE

 

6

V

13

12.45pm

3

Sydney East

6

v

North West

0

7

V

12

1.15pm

1

South Coast

0

v

MacKillop

6

8

V

11

1.15pm

2

Riverina

4

v

CIS

2

9

V

10

1.15pm

3

Sydney South West

2

v

Western

3

12

V

6

1.45pm

1

MacKillop

5

v

Sydney East

0

13

V

5

1.45pm

2

North West

0

v

North Coast

5

Bye

V

4

 

 

BYE

 

v

Hunter

 

2

V

3

1.45pm

3

Sydney North

2

v

Sydney West

3

1

V

9

2.15pm

1

Polding

6

v

Sydney South West

0

10

V

8

2.15pm

2

Western

0

v

Riverina

1

11

V

7

2.15pm

3

CIS

2

v

South Coast

2

 


Day 3 (Friday 20 May 2022)
Day 3
Schedule - Program

2

V

1

9:00am

1

Sydney North

0

v

Polding

3

3

V

Bye

 

 

Sydney West

 

v

BYE

 

4

V

13

9:00am

2

Hunter

8

def

North West

0

5

V

12

9:00am

3

North Coast

1

v

MacKillop

9

6

V

11

9.30am

1

Sydney East

2

def

CIS

1

7

V

10

9.30am

2

South Coast

0

v

Western

1

8

V

9

9.30am

3

Riverina

2

def

Sydney South West

0

11

V

5

10:00am

1

CIS

7

def

North Coast

2

12

V

4

10:00am

2

MacKillop

2

def

Hunter

0

13

V

3

10:00am

3

North West

0

v

Sydney West

3

Bye

V

2

 

 

BYE

 

v

Sydney North

 

1

V

8

10:30am

1

Polding

5

def

Riverina

2

9

V

7

10:30am

2

Sydney South West

2

def

South Coast

1

10

V

6

10:30am

3

Western

0

v

Sydney East

2

Finals

1st

V

2nd

11.15am

Semi final 1

Mackillop

1

def

Sydney West

0

3rd

V

4th

11.15am

Semi Final 2

Polding

4

def

Hunter

3

 

12:00pm

Final

Mackillop

0

v

Polding

2

 

Results - Final placings
Place Team Place Team
1 Mackillop 2 Polding
3 Hunter 4 South West
5 Sydney East 6 Sydney North
7 Riverina 8 CIS
9 North Coast 10 Western
11 Sydney South West 12 South Coast
13 North West    
Results - Selected team
Role Name School Association
Player Olivia Carney St Mary's Wellington Polding
Player Molly Fitzhenry Adamstown PS Hunter
Player Zara Connolly Henshke Wagga Wagga MacKillop
Player Ivy Hagan St Joseph's Denman Polding
Player Layla Tonga Harbord PS Sydney North
Player Malia Moses-Kinkaid Tomaree PS Hunter
Player Jarah Young Adamstown PS Hunter
Player Abbey Hunt Mater Dei Wagga Wagga MacKillop
Player April Gardner Catherine Macauley Orange Polding
Player Kianna Mitchell St Ambrose Concord West PS MacKillop
Player Eliza Williams St Mary's Manly Polding
Player Tess Jamieson Griffith East PS Riverina
Student Referee Elly Wehrle Rouse Hill Anglican College CIS
Coach John Roche Our Lady of the Rosary Shelly Beach Polding
Manager Teegan Rodgers Parkes East PS Western

View Full Event