Results Published

View Full Event

Top 3 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
1 Bonnie YOUNG (552) 00:08:15 Catholic 8/9  (1) Female  (1)
2 Keira TOOHEY (551) 00:08:20 Catholic 8/9  (2) Female  (2)
3 Cleo SCHUBERT (201) 00:08:22 Government 8/9  (1) Female  (3)

 

Full list of Primary 8 - 9 years girls event results (Word doc (25.1KB)

Top 3 event results
Position  Name  Time Categ (pos) Gender (Pos)
1 Kobe STEWART (25)  00:07:12 Government 8/9  (1) Male  (1)
2 Mathew MCLACHLAN (26) 00:07:28 Government 8/9  (2) Male  (2)
3 Jack RICHARDSON (29) 00:07:36 Government 8/9  (3) Male  (3)

 

Full list of Primary 8 - 9 years boys event results  (Word doc 23.7KB)

Top 3 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1  Ivy BOOTHROYD (7)  00:07:37  Government 10  (1)  Female  (1)
 Fleur COOPER (257)  00:07:39  Government 10  (2)  Female  (2)
 Sarah BAKER (507)  00:07:43  Independent 10  (1)  Female  (3)

 

Full list of Primary 10 years girls event results (Word doc 23.1KB)

Top 3 event results
Position Name Time Categ (Pos) Gender (Pos)
 1 Joshua O'Connell (31) 00:07:17
Government 10 (1)
Male (1)
Daniel Williams (231) 00:07:17 Government 10 (2) Male (2) 
Toby Dorahy (285) 00:07:18 Government 10 (3) Male (3)

 

Full list of Primary 10 years boys event results (Word doc 24.8KB)

Top 3 event results
Position Name Time Categ (Pos) Gender (Pos)
 1 Ella Penman (613)  00:12:32 Catholic 11 (1) Female (1)
Hannah Jarvis (113) 00:12:33 Government (1) Female (2)
Xanthe Cogan (614) 00:12:38 Catholic 11 (2) Female (3)

 

Full list of Primary 11 years girls event results (Word doc 25.8KB)

Top 3 event results
Position Name Time Categ (Pos) Gender (Pos)
 1 Jack MCCLATCHIE (187) 00:11:36 Government 11 (1) Male (1)
Ty LEADBEATTER (137) 00:12:33 Government 11 (2) Male (2)
Luca GILLARD (37) 00:12:38 Government 11 (3) Male (3)

 

Full list of Primary 11 years boys event results (Word doc 25.6KB)

Top 3 event results
Position Name Time Categ (Pos) Gender (Pos)
 1 Imogen Stewart (19)  00:11:25 Government 12/13 (1) Female (1)
Alexandra Field (520)  00:12:11 Independant 12/13 (1) Female (2)
Jessica Gocher (519)  00:12:17 Independant 12/13 (2) Female (3)

 

Full list of Primary 12 / 13 years girls event results (Word doc 25.6KB)

Top 3 event results
Position Name Time Categ (Pos) Gender (Pos)
 1 Tayne Ward (193) 00:11:25 Government 12/13 (1) Male (1)
Jack Waide (593) 00:11:25 Catholic 12/13 (1) Male (2)
Tom Tullett (293) 00:11:25 Government 12/13 (2) Male (3)

 

Full list of Primary 12 / 13 years boys event results (Word doc 24.6KB)

Top 3 event results
Position Name Time Categ (Pos) Gender (Pos)
1 Lacie Quigley (2057) 00:11:47 Government 13 (1) Female (1)
Montana Monk (2211) 00:11:48 Independant 13 (1) Female (2)
Jessica Bird (1461) 00:11:56 Government 13 (2) Female (3)

 

Full list of Secondary 12 / 13 years girls event results (Word doc 35.9KB)

 

Top 3 event results
Position Name Time Categ (Pos) Gender (Pos)
1 Bailey HABLER (2281)  00:10:55 Independent 13  (1) Male  (1)
Hamish HART (2282)  00:11:00 Independent 13  (2) Male  (2)
Benjamin THOMAS (2283)  00:11:06 Independent 13  (3) Male  (3)

 

Full list of Secondary 12 / 13 years boys event results (Word doc 37.1KB)

 

Top 3 event results
Position Name Time Categ (Pos) Gender (Pos)
1 Lauren CAREY (721) 00:14:39 Government 14  (1) Female  (1)
Cassandra FAYERS (2222) 00:14:47 Independent 14  (1) Female  (2)
Sarah SCHIFFMANN (2371 00:14:51 Catholic 14  (1) Female  (3)

 

Full list of Secondary 14 / 15 years girls event results (Word doc 37.4KB)

 

Top 3 event results
Position Name Time Categ (Pos) Gender (Pos)
1 Angus BEER (2301) 00:13:08 Independent 15  (1) Male  (1)
2 Sam ROCKLIFF (2291) 00:13:10 Independent 14  (1) Male  (2)
3 Mitch WESTHUIZEN (2302) 00:13:22 Independent 15  (2) Male  (3)

 

Full list of Secondary 14 / 15 years boys event results (Word doc 3567KB)

 

Top 3 event results
Position Name Time Categ (Pos) Gender (Pos)
 1 Abbey ROCKLIFF (2241) 00:14:13 Independent 16  (1) Female  (1)
Sarah MCDERMOTT (2251) 00:14:19 Independent 17  (1) Female  (2)
Ella HEENEY (2401) 00:14:29 Catholic 17  (1) Female  (3)

 

Full list of Secondary 16 / 17 years girls event results (Word doc 36.6KB)

 

Top 3 event results
Position Name Time Categ (Pos) Gender (Pos)
1 Lorcan REDMOND (2321) 00:19:44 Independent 17  (1) Male  (1)
Luke YOUNG (1107) 00:19:56  Government 16  (1) Male  (2)
James SEAL (2322) 00:20:01 Independent 17  (2) Male  (3)

 

Full list of Secondary 16 / 17 years boys event results (Word doc 35.1KB)

 

Top 3 event results
Position Name Time Categ (Pos) Gender (Pos)
Courtney HOPKINS (1211) 00:22:18 Government 18  (1) Female  (1)
Georgia EVANS (842) 00:22:53 Independent 18  (1) Female  (2) 
Hayley GUSTARD (1061) 00:23:07 Government 18  (2) Female  (3) 

 

Full list of Secondary 18 years girls event results (Word doc 25.8KB)

 

Top 3 event results
Position Name Time Categ (Pos) Gender (Pos)
1 Phillips JOSHUA (2481) 00:26:22 Catholic 18  (1) Male  (1)
Charles DOHERTY (2331) 00:26:22 Independent 18  (1) Male  (2)
William KEOIR (1582) 00:26:22 Government 18  (1) Male  (3)

 

Full list of Secondary 18 years boys event results (Word doc 27.3KB)

Top 4 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Anouk LAVERTY (2671) 00:10:58 Government 10  (1) Female  (1)
Holly WARN (2664) 00:11:31 MacKillop 10  (2) Female  (2)
Sarah BAKER (507) 00:11:58 Government 10  (2) Female  (3)
4 Chloe DENT (2674) 00:19:06 Government 10 (3) Female (4)

 

Top 6 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Stephanie BRUZZESE (2662) 00:09:34 Mackillop      (1) Female  (1)
Sybella WARTON (2685) 00:12:11 Government   (1) Female  (2)
Charlize COLWELL 00:12:17 Government   (2) Female  (3)
4 Abbie SMITH 00:14:21 Independent (1) Female (4)
5 Arabella HUNTINGTON 00:12:13 Government (3) Female (5)
6 Odesza TOIA 00:14:11 Government (4) Female (6)

 

Top 2 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
1 Charlize TRAN (2663)  00:13:42 MacKillop (1)  Female  (1)
Lara SAINT-JULIAN  00:14:17 Government  (1)  Female  (2)

 

Top 4 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Indiana COOPER (2679) 00:11:36 Government   (1) Female  (1)
Monica MOORE (2656) 00:11:04 Independent (1) Female  (2)
Shailee DAWSON-HORE (2700) 00:11:42 Government  (2) Female  (3)
4 Breanna FISK (2701) 00:14:46 Government (3) Female (4)

 

Top 10 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Bailey THOMPSON (2706) 00:13:36 Government (1) Male  (1)
Oscar MELBOURNE (3688) 00:09:49 Government (2) Male  (2)
Malakye WRIGHT (2677) 00:12:06 Polding (1) Male  (3)
4 Matthew BRIDGE (2689) 00:10:43 Government (3) Male (4)
5 Edan WILSON (2681) 00:13:17 Government (4) Male (5)
6 Zac HARDING (2705) 00:15:05 Government (5) Male (6)
7 Matthew TYCHON (2660) 00:12:22 Government (6) Male (7)
8 Oliver LYNCH (2690) 00:16:59 Government (7) Male (8)
9 Sam CHATFIELD (2704) 00:13:29 Government (8) Male (9)
10 Jayden EDWARDS (2702) 00:17:28 Government (9) Male (10)

 

Top 8 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Matthew ENGESSER (2661)  00:09:51 MacKillop (1) Male (1)
Will CURRIE (2683)  00:09:36 Government (1) Male (2)
Student (2682)  00:10:45 Government (2) Male (3)
4 Brock FOLKARD (2692) 00:10:53 Government (3) Male (4)
5 Jack DELANEY (2703) 00:11:18 Government (4) Male (5)
6 Knate HARRISON (2691) 00:11:45 Government (5) Male (6)
7 Bradley HITCHCOCK (2675) 00:12:17 Polding (1) Male (7)
8 Brayden GODDARD (2693) 00:13:13 Government (6) Male (8)

 

Top 8 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Finlay BRAGG (2653)  00:09:14 Independent (1) Male (1)
Jackson LOVE (2686)  00:10:33 Government (1) Male (2)
Geoffrey GRINDLEY (2657)  00:09:04 Government (2) Male (3)
4 Jeremy USSHER (2658) 00:09:18 Government (3) Male (4)
5 Malachi CANNING (2652) 00:10:01 Independent (4) Male (5)
6 Kynan PATON (2678) 00:13:10 Government (4) Male (6)
7 Zachary HAINES (2695) 00:12:04 Government (5) Male (7)
8 Riley FARRUGIA (2696) 00:13:54 Government (6) Male (8)
Top 8 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Samuel GOULD (2667) 00:09:00 Government (1) Male (1)
Marcus NOLAN (2672) 00:08:53 Government (2) Male (2)
Joseph FEATHER (2676) 00:09:28 Polding (1) Male (3)
4 Emmanuel PATRINOS-EID (2698) 00:09:39 Government (3) Male (4)
5 Todd NELSON (2654) 00:09:42 Independent (1) Male (5)
6 Jesse JAMES (2673) 00:10:03 Government (4) Male (6)
7 Asher CUMMINGS (2655) 00:10:13 Independent (2) Male (7)
8 Brayden PETTERSON (2668) 00:10:19 Government (5) Male (8)
9 Charlie ORMISTON (2666) 00:10:26 Government (6) Male (9)
10 Billy KILGORE (2699) 00:10:33 Government (7) Male (10)
11 Johan MAK (2687) 00:12:57 Government (8) Male (11)
Top 8 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Luke SMALL (2765) 00:23:09.7 Catholic (1) Male (1)
Joshua FENELEY (2732) 00:14:50.8 Catholic (2)  Male (2)
Tylor SHORTER (2747) 00:18:02.2 Government (1) Male (3)
4 Patrick YAKALIS (2758) 00:15:42.7 Government (2) Male (4)
5 Lachlan RASMUSSEN (2734) 00:16:24.1 Independent (1) Male (5)
6 Bailey Brown (2740) 00:16:53.2 Government (3) Male (6)
7 Cale DUGURD (2752) 00:21:56.0 Government (4) Male (7)
8 Daniel MURRELL (2731) 00:22:54.5 Government (6) Male (8)
Top  event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Edward PARKER (2754) 00:13:20.2 Government (1) Male (1)
Blade QUINLAN (2743) 00:14:42.2 Government (2) Male (2)
Robert COWAN (2759) 00:15:16.3 Government (3) Male (3)
4 Cameron BALI (2735) 00:15:24.2 Independent (1) Male (4)
5 Jaylen MARTIN (2760) 00:16:46.3 Government (4) Male (5)

 

Top 3 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Mali LOVELL (2753)  00:17:36.2 Government (1) Female (1)
Lainee HARRISON (2741)  00:19:24.1 Government (2) Female (2)
Shiralee THURLOW (2764)  00:18:34.5  Government (3) Female (3)

 

Top 2 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Courtney WEBECK (2742)  00:17:21.9 Government (1) Female (1)
Summer GIDDINGS (2746)  00:31:23.8 Catholic (1)  Female (2)

 

Top 10 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Idris FAGOUF (2761)  00:12:38.9 Government (1) Male (1)
Hayden FLANAGAN (2755)  00:13:07.1 Government (2)  Male (2)
Vincent DE ROVER (2737)  00:16:29.6 Independent (1) Male (3)
4 Nathaniel BAKER (2736) 00:14:25.4 Independent (2) Male (4)
5 Andrew THOMPSON (2766) 00:14:10.8 Catholic (1) Male (5)
6 Jerome ETTERIDGE (2750) 00:14:16.8 Catholic (2) Male (6)
7 Gary DONAGHUE (2763) 00:14:21.0 Government (3) Male (7)
8 James HILL (2756) 00:14:49.4 Government (4) Male (8)
9 Steven KILDEA (2757) 00:17:05.6 Government (5) Male (9)
10 Declan BIENKE-WEST (2744) 00:17:22.4 Government (6) Male (10)
Top 8 event results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Belinda SCOTT (2733)  00:15:19.3 Catholic (1) Female (1)
Ebonie COOPER (2745)  00:17:05.9 Government (1) Female (2)
Brittney BEILBY (2762)  00:20:26.5  Government (2) Female (3)
4 Isabella CONROY (2751) 00:21:19.1 Catholic (2) Female (4)
5 Bronte MARSHALL (2739) 00:22:18.2 Independent (1) Female (5)
6 Taleigha COOK (2748) 00:22:58.6 Government (3) Female (6)
7 Lauren WEBBER (2738)  00:24:02.3 Independent (2) Female (7)
8 Rachel DE BRUYN (2767) 00:30:16.1 Catholic (3) Female (8)
ISF boys results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Elliot METCALF (2521) 00:20:12 13-17  (1) Male  (1)
Thomas DAVIES (2522) 00:20:48 13-17  (2) Male  (2)
Ethan BROWN (2536) 00:21:45 13-17  (3) Male  (3)
4 Jonno BATSON (2533) 00:21:58 13-17  (4) Male (4)
5 Lachlan IRVING (2529) 00:22:09 13-17  (5) Male (5)
6 Lelland HUI (2535) 00:22:19 13-17  (6) Male (6)
7 Nathaniel DAVIES (2534) 00:22:25 13-17  (7) Male (7)
8 Cameron FLEMING (2531) 00:22:42 13-17  (8) Male (8)
9 Ryan LUI (2527) 00:22:45 13-17  (9) Male (9)
10 Billy BROWN (2519) 00:22:46 13-17  (10) Male (10)
11 Thomas SPRATT (2538) 00:22:50 13-17  (11)  Male (11)
12 Benjamin GRAHAM (2515) 00:22:58 13-17  (12)  Male (12)
13  Max FREER (2528)  00:23:04  13-17  (13)   Male (13) 
14  Luke HURLEY (2516)  00:23:20 13-17  (14)   Male (14) 
15  Freddie BROWN (2518) 00:23:31 13-17  (15)   Male (15) 
16  Luke GOSPER (2532) 00:23:43 13-17  (16)   Male (16) 
17  James WILEY (2530) 00:23:45 13-17  (17)   Male (17) 
18  Benjamin YATES (2523)  00:23:47 13-17  (18)   Male (18) 
19  Duncan CURRIE (2525) 00:24:13  13-17  (19)   Male (19) 
20  Daniel REBELLO (2526)  00:24:55 13-17  (20)   Male (20) 
21  Tyeson STREET (2537)  00:24:56 13-17  (21)   Male (21) 
22  Tim WALTER (2517)  00:26:33  13-17  (22)  Male (22) 
23  Lachlan DIXON (2520)  00:26:52 13-17  (23)   Male (23) 
ISF girls results
Position Name Time Categ (pos) Gender (Pos)
 1 Sarah MCDERMOTT (2501)  00:14:18 13-17  (1) Female  (1)
Sarah REECE (2502) 00:14:41 13-17  (2) Female  (2)
Rosie FORDHAM (2504) 00:15:35 13-17  (1) Female  (3)
4 Annabel MAGNUSSEN (2507) 00:16:41 13-17  (1) Female (4)
5 Mimi KIND (2513) 00:17:00 13-17  (1) Female (5)
6 Gabby MAPLES (2512) 00:17:12 13-17  (1) Female (6)
7 Annabelle ANDREW (2503) 00:17:35 13-17  (1) Female (7)
8 Samantha RAMSDEN (2506) 00:17:39 13-17  (1) Female (8)
9 Zara LOWE (2510) 00:17:48 13-17  (1) Female (9)
10 Ashley KIND (2514) 00:18:13 13-17  (1) Female (10)
11 Isobel MANCHEE (2509) 00:18:20 13-17  (1)  Female (11)
12 Archita SITHARTHAN (2511)  00:18:32  13-17  (1)  Female (12)

View Full Event