Results Published

View Full Event Print event option

Day 1 (Tuesday, 29 May 2018)
Day 1 rounds
Time Field Team Score Versus Team Score
8.45am K3 Sydney North  4 v Riverina  1
9.40am K2 Mackillop  2 v Sydney South West  0
9.40am K3 Sydney East  5 v North West  0
10.35am HD1 Hunter  2 v Sydney North  2
10.35am K2 North Coast  1 v Polding  0
10.35am K3 Barrier  0 v CIS  6
11.30am HD1 South Coast  4 v Western  0 
11.30am K2 Sydney South West  3 v Sydney East  0
11.30am  K3 Mackillop  2 v Sydney West  3
12.25pm HD1 Polding  4 v Riverina  1
12.25pm K2 Barrier  1 v Sydney North  7
12.25pm  K3 North Coast  5 v Hunter  0
1.20pm HD1 Mackillop  1 v Sydney East  0
1.20pm  K2 Sydney West  6 v Western  0
1.20pm K3 South Coast  1 v North West  0
2.15pm HD1 Hunter  12 v Barrier  3
2.15pm K2 North Coast  6 v Riverina  0
2.15pm  K3 CIS  1 v Polding  0
3.10pm HD1 Western  2 v North West  1
3.10pm K2 Sydney East  3 v South Coast  0
3.10pm K3 Sydney South West  0 v Sydney West  2
Results - Final placings
Place Team Place Team
1  Mackillop 1 Sydney West
3  Hunter 4 CIS
5 Sydney South West 6 Sydney North
7 Sydney East 8 North Coast
9 South Coast 10 Polding
11 Riverina 12 Western
13 North West 14 Barrier
Results - Selected team
Role Name School Association
Player Oscar ARCHBOLD St Patricks, Cessnock Polding
Player Lucas NOVARETTI King Park PS Sydney South West
Player George KAYIK Beauty Point PS Sydney North
Player Noah OVENS St John Bosco Mackillop
Player Jetzen LOPEZ King Park PS Sydney South West
Player Andre PARKES Jon XXIII Mackillop
Player Amir RAMEZANI Merrylands East PS Sydney West
Player Alexander HAMILTON Matthew Pearce PS Sydney West
Player Kurtis WHITE Hamilton South PS Hunter
Player Harry RUSHTON St Bernadette's Mackillop
Player Dean BOSNJAK King Park PS Sydney South West
Player Will McKAY Laguna Street PS Sydney East
Player Mitchell SEAMAN Matthew Pearce PS Sydney West
Player Ben HARDING Garden Suburb PS Hunter
Results - Selected team
Role Name School Association
Player  Josiah ZASAKOVSKI  Mater Dei  Mackillop
Player  Max MILLER  Wallsend South PS  Hunter
Player  Max MARTINCICH  Caringbah North PS  Sydney East
Player  Sebastian DOBRE  Fairymeadow PS  South Coast
Player  Noah SPRY  Albury PS  Riverina
Player  Kota TOYOOKA  Mowbray PS  Sydney North
Player  Janni RAFTI  St. Joseph's Merewether  Polding
Player  Taya HEDLEY  Hamilton South PS  Hunter
Player  Jamie KENNEDY  Rouse Hill Anglican College  CIS
Player  Abdullah ALAYAD  King Park PS  Sydney South West
Player  Amponsah ANTWI  St Andrew's  Mackillop
Player  Jade WILLIAMS  Rosebank PS  North Coast
Player  Jonathan TSAKOS  Rouse Hill PS  Sydney West
Player  Brooklyn MALLIA  Henry Fulton PS  Sydney West

View Full Event