Results Published

View Full Event Print event option

Day 1 (Tuesday, 28 August 2018)
Program 1
Schedule - Program
 TIME TEAM A    TEAM B
 9.00am  Sydney North V  BYE
 9.00am Polding  2 V Western  1
 9.00am Hunter  1 V Riverina  0
 9.00am Sydney East  1 V South Coast  2
 9.30am Sydney West 2 V MacKillop  1
9.30am North Coast  1 V CIS  1
9.30am North West  1 V Sydney South West  7
10.00am  MacKillop  6 V Sydney East  2
10.00am South Coast  1 V Hunter  0
10.00am Riverina  1 V Polding  5
10.00am Western V BYE
10.30am North West  0 V Sydney North  9
10.30am Sydney South West  3 V North Coast  2
10.30am CIS  0 V Sydney West  4
11.00am Sydney North  6 V Western  1
11.00am BYE V Riverina
11.00am Polding  1 V South Coast  1
11.00am Hunter  3 V MacKillop  2
11.30am Sydney East  1 V CIS  1
11.30am Sydney West  1 V Sydney South West  1
11.30am North Coast  2 V North West  1
12.00pm CIS  1 V Hunter  4
12.00pm MacKillop  1 V Polding  1
12.00pm South Coast V BYE
12.00pm Riverina  3 V Western  4
12.30pm North Coast  0 V Sydney North  2
12.30pm North West  1 V Sydney West  5
12.30pm Sydney South West  1 V Sydney East  1
1.00pm Sydney North  4 V Riverina  2
1.00pm Western  3 V South Coast  4
1.00pm BYE V MacKillop
1.00pm Polding  7 V CIS  0
1.30pm Hunter  0 V Sydney South West  3
1.30pm Sydney East  8 V North West  0
1.30pm Sydney West  5 V North Coast  0
2.00pm Sydney South West  1 V Polding  0
2.00pm CIS V BYE
2.00pm MacKillop  4 V Western  2
2.00pm South Coast  0 V Riverina  0
2.30pm Sydney West  2 V Sydney North  1
2.30pm North Coast  1 V Sydney East  0
2.30pm North West  1 V Hunter  4
       
       

Day 2 (Wednesday, 29 August 2018)
Program 2
Schedule - Program
 TIME TEAM A V TEAM B
9.00am  Sydney North  3 V South Coast  0
9.00am  Riverina  1 V MacKillop  1
9.00am Western  1 V CIS  2
9.00am BYE V Sydney South West
9.30am  Polding  3 V North West  1
9.30am Hunter  1 V North Coast  1
9.30am Sydney East  1 V Sydney West  1
10.15am Sydney East  1 V Sydney North  3
10.15am Sydney West  3 V Hunter  0
10.15am North Coast  2 V Polding  2
10.15am North West V BYE
10.45am Sydney South West  5 V Western  0
10.45am CIS  1 V Riverina  1
10.45am MacKillop  5 V South Coast  2
11.15am Western  3 V North West  0
11.15am BYE V North Coast
11.15am Polding  1 V Sydney West  3
11.15am Hunter  0 V Sydney East  0
11.45am Sydney North  0 V MacKillop  0
11.45am South Coast  0 V CIS  0
11.45am Riverina  1 V Sydney South West  4
12.15pm BREAK    
12.45pm Hunter  0 V Sydney North  4
12.45pm Sydney East  0 V Polding  2
12.45pm Sydney West V BYE
12.45pm North Coast  3 V Western  1
1.15pm North West  1 V Riverina  5
1.15pm Sydney South West  4 V South Coast  0
1.15pm CIS  0 V MacKillop  5
1.45pm Riverina  3 V North Coast 3
1.45pm Western  1 V Sydney West  10
1.45pm BYE V Sydney East
1.45pm Polding  3 V Hunter  1
2.15pm Sydney North  7 V CIS  2
2.15pm Mackillop  4 V Sydney South West  2
2.15pm South Coast  3 V North West  0

Day 3 (Thursday, 30 August 2018)
Program 3
Schedule - Program
 TIME TEAM A V TEAM B
 8.00am  Polding  3 V Sydney North  3
 8.00am  Hunter V BYE
 8.00am Sydney East  4 V Western  1
 8.00am Sydney West  5 V Riverina  1
 8.30am North Coast  2 V South Coast  0
 8.30am North West  0 V MacKillop  4
 8.30am Sydney South West  5 V CIS  0
 9.00am  South Coast  2 V Sydney West  4
  9.00am Riverina  2 V Sydney East  1
  9.00am Western  2 V Hunter  1
 9.00am BYE V Polding
9.30am Sydney North  4 V Sydney West  2
9.30am CIS  2 V North West  1
9.30am MacKillop  0 V North Coast  2
SEMI FINALS      
10.15am Sydney West  3 V Polding  2
10.15am Sydney North  0 V Sydney South West  1
11.00am Sydney West  4 V Sydney South West  2
12.00pm FORMAL PRESENTATION    
 
Place Team Place Team
1  Sydney West 2 Sydney South West
3  Sydney North 4 Polding 
5  MacKillop 6  North Coast
7  South Coast 8  Hunter
9  Sydney East 10 Riverina
11 Western 12 CIS
13 North West    
Results - Selected team
Role Name School Association
Player  Jade Elford Our Lady of the Way, Emu Plains Mackillop
Player Lilly Clarke St Mary's, Wellington Polding
Player Demi Owens St Mary's, Wellington Polding
Player Hannah Chicken St Joseph's, Taree Polding
Player Ngaria Gemmell Holy Cross, Kincumber Polding
Player Brooke Bosland Beacon Hill PS Sydney North
Player Grace French Seaforth PS Sydney North
Player Lucyannah Luamanu-Leiataua Blairmount PS Sydney South West
Player Fontayne Tufuga Macquarie Fields PS Sydney South West
Player Caitlyn Halse Picton PS Sydney South West
Player Waiaria Ellis Metella Road PS Sydney West
Player Dallis Graham-Withell Jamisontown PS Sydney West

View Full Event