Results Published

View Full Event Print event option

 

Statistics
Details Hun NC NW Riv SC SE SN SSW SW Wes
Points: 18 0 24 12 18 18 18 30 36 6
Run Rate: 0.771 -3.575 -0.463 -0.605 1.691 -0.503 0.069 1.243 1.332 -1.15
Position: 6 10 3 8 5 4 7 2 1 9
Participating teams
Hunter North Coast
North West Riverina
South Coast Sydney East
Sydney North Sydney South West
Sydney West Western

 

Day 1 (Monday, 18 February 2019)
Round 1 - 20 / 20 matches

 

Round 1 - 20 / 20 matches
Time Venue Team Score Versus Team Score
9.30am Raby 1 South Coast  5/81 v Sydney West  1/86 (16.4)
9.30am Raby 2 Sydney North  3/109 v North Coast  8/55
9.30am Raby 3 Sydney South West  2/79 v Sydney East  7/78
9.30am Raby 4 Riverina  10/45 v Hunter  8/91
9.30am Memorial North West  6/100 v Western  6/70
Round 2 - 20 / 20 matches
Round 2 - 20 / 20 matches
Time Venue Team Score Versus Team Score
1.00pm Raby 1 Sydney West 3/51 (9) V Western 9/49
1.00pm Raby 2 Hunter 3/98 v North West 3/102 (19.3)
1.00pm Raby 3 Sydney East 3/140 v Riverina 7/95 
1.00pm Raby 4 North Coast 8/64 v Sydney South West 5/150 
1.00pm Memorial South Coast 5/104 v Sydney North 3/108 (17.2) 

Day 2 (Tuesday, 19 February 2019)
Round 3 - 20 / 20 matches
Round 3 - 20 / 20 matches
Time Venue Team Score Versus Team Score
9.30am Raby 1 Sydney North 8/75  v Sydney West 5/76 (19.4) 
  Raby 2 Sydney South West 4/52 (14.4)  v South Coast 9/47
  Raby 3 Riverina 2/68 (15)  v North Coast 10/66 
  Raby 4 North West 9/103   v Sydney East 5/106 
  Bradbury Western 10/75   v Hunter 6/158 

 

 


Day 3 (Wednesday, 20 February 2019)
Round 5 - 50 over matches
Round 5 - 50 overs matches
Time Venue Team Score Versus Team Score
9.00am Bradbury  Hunter  10/97  vs South Coast 5/98 (29.1) 
9.00am  Memorial Sydney West 3/84 (17.2)  vs North West 10/83 
9.00am  St Gregory's Sydney South West 4/55 (23) vs Sydney East 10/54
9.00am  Jackson  Riverina 10/87  vs Sydney North 10/137 
9.00am  Birrawa  North Coast 10/42  vs Western 4/43 (16) 

Day 4 (Thursday, 21 February 2019)
Round 6 - 50 overs matches

 

Round 6 - 50 overs matches
Time Venue Team Score Versus Team Score
9.00am Raby 1  Sydney South West  10/128 vs Sydney West  10/96
9.00am  Raby 2  Sydney East   6/129 vs North West

 6/130 (37) 

9.00am Raby 3 Sydney North   10/56 vs Hunter  7/141
9.00am  Raby 4 Riverina  4/66 (21) vs Western   10/65
9.00am  Kirkham North Coast   10/32 vs South Coast  6/250
Results - Final placings
Place Team Place Team
1 Sydney South West 2 Sydney West 
3   4  
5   6  
7 Sydney North  8  
9   10  
R2019 NSWCHSSA Girls Cricket First IX
Role Name School Association
Player Hannah Faux Hastings SC - Westport Campus  North Coast
Player Mollie Mullen Scone HS  Hunter 
Player Angelina Genford  Westfields SHS  Sydney South West 
Player Abbey Taylor Hunter SHS  Hunter
Player Alison McGrath  Hunter SHS  Hunter
Player Molly Godsell St Marys Senior HS Sydney West
Player Alisha Bates   Lisarow HS Sydney North
Player Gabrielle Sutcliffe  Corowa HS  Riverina 
Player Isabelle Greig Mulwaree HS  South Coast 
Player Dharmini Chauhan  Keira HS  South Coast 
Player Kristen McCormack  The Hills Sports HS Sydney West 
Player Hayley Elliott  Westfields SHS  Sydney South West
Coach Brad Pathius Cherrybrook Technology HS   
Manager      
2019 NSWCHSSA Girls Cricket Second IX
Role Name School Association
Player Alexandra Tims  Endeavour SHS  Sydney East 
Player Aylssa Ford  Narrabri HS  North West 
Player Jessica Langford  Ambarvale HS  Sydney South West 
Player Madi Greenhalgh  Dapto HS  South Coast
Player Lara Graham  Oxley HS  North West
Player Isabella Malgioglio  The Hills Sports HS  Sydney West
Player Zoha Siddiqi  Westfields SHS  Sydney South West
Player Nell Bryson-Smith  Canterbury Girls HS  Sydney East 
Player Ebony Hoskin  Albury HS  Riverina
Player Imogen Falzon  The Hills Sports HS  Sydney West
Player Jade Allen    South Coast
Player Solonaima Aoina  Westfields SHS Sydney South West 
Coach Danial Lindsay Erskine Park HS   
Manager      

View Full Event