Results Published

View Full Event Print event option

Day 1 (Tuesday, 21 May 2019)
Round 1
Schedule - Day 1 - (Team photo's at 8:00am - Games from 9:00am to 3:00pm)
Time Field Team Score Versus Team Score
 8:00am Team Photo's          
 9:00am One Western  0 vs Sydney East  7
 9:00am  Two Hunter   7 vs Sydney West  0
10:10am One North Coast  0 vs Sydney North  3
10:10am  Two North West  4 vs Sydney South West  2
11:20am One Sydney East  8 vs Riverina  4
11:20am  Two South Coast  8 vs Sydney West  0
12:30pm One Western  3 vs Sydney North  2
12:30pm Two Hunter  2 vs North West  2
1:40pm One North Coast  1 vs Riverina  5
1:40pm Two South Coast  2 vs Sydney South West  0

Day 2 (Wednesday, 22 May 2019)
Round 1
Schedule - Day 2 (9:00am to 3:00pm)
Time Field Team Score Versus Team Score
9:00am One Sydney South West  4 vs Sydney West  0
9:00am Two North Coast  2 vs  Sydney East  6
10:10am  One North West  2 vs South Coast  2
10:10am Two  Sydney North  1 vs  Riverina  2
11:20am  One Hunter  4 vs Sydney South West  1
11:20am Two North Coast vs Sydney South West  10
12:30pm One North West  10 vs Western  0
12:30pm Two Sydney North  3 vs Sydney West  4
1:40pm One Hunter vs South Coast
1:40pm Two Western vs Riverina

Day 3 (Thursday, 23 May 2019)
Day 3
Schedule - Day 3 (9:00am to 1:00pm)
Time Field Team Score Versus Team Score
9:00am - Semi Final One Sydney East 3 vs North West 0
9:00am - Semi Final Two Hunter vs Western
10:10am - Play-off 9/10 One Sydney West vs North Coast

10:10am - Play-off 7/8

Two Sydney North vs Sydney Sth West

11:20am - Play-off 5/6

One Riverina  3 vs South Coast
12:00pm - Final One Sydney East 1 vs Hunter 3
1:30pm

Presentation & 

Team Selection

         

 

 

 
 

 

 

2019 NSWCHSSA hockey boys - Final placings
Place Team Place Team
1  Hunter 2 Sydney East
3 North West 4 Western 
5 South Coast 6 Riverina
7 Sydney North  8 Sydney South West
9 North Coast 10 Sydney West
2019 NSWCHSSA Boys Hockey - Selected team
Role Name School Association
Player  Joe Blackburn Killara HS Sydney North
Player  Toby Dreyer Killarney Heights HS Sydney Nortyh
Player  Tom Forbes Maitland Grossman HS Hunter
Player  Kyle Hill Camden HS Sydney South West
Player  Thomas Kilby Albury HS Riverina
Player  Riley Lloyd Kirrawee HS Sydney East
Player  Josh Magann Maitland Grossman HS Hunter
Player  Isaac McGregor Crookwell HS South Coast
Player  Hayden Neale Kirrawee HS Sydney East
Player  Noah Pitt Farrah MAHS North West
Player Harry Roberts  Caringbag HS  Sydney East
Player Dylan Simmons Oak Flats HS South Coast
Player Ryan Simpson Whitebridge HS Hunter
Player Chris Taggert Farrah MAHS North West
Player Liam Wilson Orange HS Western
Player Sam Wright-Smith Shoalhaven HS South Coast
Coach      
Manager      

View Full Event