Results Published

View Full Event Print event option

 

CCC

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
Jonathan BOEDIMAN Marist College, Kogarah 2011403129 77 78   77 232 
Jack MCDONALD  Corpis Christi Catholic High School Oak Flats 2121703445 78 80   80 238 
Joshua FULLER St Joseph's High School Aberdeen  2111102874 80  75  76  231 
Harrison GLENDAY All Saints Catholic Senior College Casula 2012603857 76  78   75 229 
Best 3 / 4 scores     231  231  228  
Total for 3 days           690 

 CIS

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
Angus MCMAHON  Hunter Valley Grammar School 2111741611  79 85   89 253 
Harry CLEARE Macquarie College 2180807841  76 77   77 230 
Isaac OUTRIDGE Lindisfarne Anglican Grammar School 2200406180  78 72  75  225 
Rory DOYLE  Waverley College 2011403350  83 78  78  239 
Best 3 / 4 scores      233 227   230  
Total for 3 days           690 

HUNTER

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
Jacob DUNDAS West Wallsend High School 2181409033  77 78   76 231 
Joshuaa ROBARDS Kotara High School 2180902268 81 75 75  231 
Caleb BROMLEY Cardiff High School 2181504241 89 83 86  258 
Hamish ELLISON Hunter Sports High School 2180103340 75 79 74  228 
Best 3 / 4 scores      233 232 225   
Total for 3 days           690 
Position            2

 NORTH COAST

Name School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
Fletcher MURRAY Camden Haven High School 2010403625 75 74  75 224 
Harry MCMILLAN Coffs Harbour Senior College 2150407131  80 77   77 234 
Riley WUNDERLICH Maclean High School 2201739012  84 77   86 247 
Willow HARRIS Grafton High School 2150804047  85 79   77 241 
Best 3 / 4 scores      239  228  229  
Total for 3 days            696
Position            3

 NORTH COAST INVITATIONAL

Name School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
Billy FLANAGAN Coffs Harbour Senior College 2150409151  79 90   80  249
Dominic BEAUMONT Dorrigo High School 2150408804  91 89   85  265
Fletcher MULDOON Banora Point High School 2200407915  81 82   84  247
Kane WHITELOCK Byron Bay High School 2200202998 88  -  -  -
Best 3 / 4 scores      248  261  249  
Total for 3 days            761

 

NORTH WEST

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
Toby COOPER Armidale Senior College 2210101913  89 87   80 256 
Bailey MILFORD Coonabarabran High School 2240900208  104 89  91  284 
Campbell BOND Bingara Central School 2190200132  93 93  103  289 
Harrison MILFORD Coonabarabran High School 2240900229  101 94  108  303 
Best 3 / 4 scores     283 269  274   
Total for 3 days           826 
Position            9

 RIVERINA

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
Bryan FILLIPONI James Fallon High School 2160701224 94 85  82 261 
Cadeb BYRNE Kooringal High School 2222504603 108 102 99  309 
Zac NIMMO Wagga Wagga High School 2222606030 105 97 99  301 
Lochie SEMMLER Albury High School 2160790079 94 96 92  282 
Best 3 / 4 scores     293 278 273   
Total for 3 days            844
Position            10

 SOUTH COAST

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
Jye HALLS Ulladulla High School 2121109917 76 77 74  227 
Wil DAIBARRA Kiama High School 2121703705 84 75 74  233 
Bradley WILLS Warilla High School 2121006073 78 83 77  238 
Ethan HARVEY Kiama High School 2121006014 76 72 79  227 
Best 3 / 4 scores     230 224 225   
Total for 3 days           679 
Position            1

 SYDNEY EAST

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Jeffrey YU GUAN  Endeavour Sports High School 2020500703  78 68  74   220
Kayun MUDADANA  Lucas Heights Central School  2021213122  92 86  82  260 
 Bradley SING Endeavour Sports High School  2020405312 85  91   95 271 
             
Best 3 / 4 scores     255  245   251  
Total for 3 days            751
Position            7

 SYDNEY NORTH

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Keegan PHILLIPS  Gorokan High School 2080609480  80 76   77 233 
 Hamish MURRAY  Pennant Hills High School  2011903400 86  82  79  247 
 Nathan COSGROVE Asquith Boys High School  2020104777 92 81  77  250 
             
Best 3 / 4 scores     258  239  233   
Total for 3 days           730 
Position            5

 SYDNEY SOUTH WEST

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Robbie MINNS  Elderslie High School  2020709439 88  80   77 245 
Adam DERBAS East Hills Boys High School  2010308427   96 83  81  260 
William BUCKLEY  Westfield Sports High School  2021702905   85 87  93  265 
Matthew GREENE  Elderslie High School  2030604279  90  91  82  263 
Best 3 / 4 scores      263 250  240   
Total for 3 days           753 
Position            8

 SYDNEY WEST

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Blake MURRAY Glenmore Park High School   2022101435 81  80   81 242 
Kade WEBBER  Quakers Hill High School  2010107020   83 74  75  232 
Max WELLINGTON  Castle Hill High School  203104901   86 76  84  246 
Bradley HOPPER  Cumberland High School  2011805532   82 79  77  238 
Best 3 / 4 scores      246 229   233  
Total for 3 days           708 
Position            4

 WESTERN

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Lachlan JONES  Dubbo College - Senior Campus  2010610273  74 73   74 221 
Cameron JACKSON  Denison College - Bathurst Campus  2090103703   88 82  76  246 
Henry JOHNSON   Gilgandra High School 2241300288   99 81  92  272 
 Thomas LARGE Kandos High School   2070400139  110 90  88  288 
Best 3 / 4 scores      261 236  238   
Total for 3 days           735 
Position            6

 INVITATIONAL

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
Alex RADEVSKI  Aquinas College, Menai   2200105495  81 73   79 233 
Harvey REMFREY  Xavier Catholic College, Skennars Head  2010401126   80 87   77 244 
Arki VALDY  St Mary's Cathedral College, Sydney  2030605819   89 83   80 252 
Brandon VELLA  Magdalene Catholic High School, Narellan  2011403129  80  77   82 239 
Brij INGREY  Macquarie College  2180902337   76 73   71 220 
Mitchell BODYCOTE Hunter Valley Grammar School 2111741658  85  90  83  258 
Henry SCOTT  The Scots College 2012757379  82  78  79  239 
William MOODY Wahroonga Adventist School  2010213308   83 81  87  251 
Harry ATKINSON  Macquarie College 2110702550   79 78   81 238 

 

Participating teams
Hunter North Coast
North West Riverina
South Coast Sydney East
Sydney North Sydney South West
Sydney West Western

CCC

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
Olivia KERR  Mount St Benedict College, Pennant Hills   2011903420 95   92 83  270 
Sophia PERKINS St Patrick's College, Sutherland  2021216562 86 87  84  257 
Brielle MAPANAO  St Mark's Catholic College, Stanthope Gardens    2012503773 85  77  79  241 
Charlotte PERKINS St Patrick's College, Sutherland  2012503772 83  84  81  248 
Best 3 / 4 scores     254  248  243   
Total for 3 days           745 

 CIS

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Charlotte HUYNH  MLC School  2011403127  85 92   89 266 
Angela LIU PLC Sydney  2011403384 87 91 85  263 
Kiana TOOLE Belmont Christian College  2180103178 86 88 78  252 
Josephine GARRETT Oxford Falls Grammar School  2011105689 90 91 88  269 
Best 3 / 4 scores      258 270  251   
Total for 3 days           779 

HUNTER

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Quedesha GOLLEDGE Chatham High School   2140211530  95 97   89 281 
Kaitlin VAN ZYL Singleton High School  2111301467 111 94 88  293 
Jasmine VESPER Singleton High School  2111301287 87 95 82  264 
Amy SQUIRES  Tomaree High School   2180810043 104  91  95  290 
Best 3 / 4 scores      286 280  259   
Total for 3 days           825 
Position          

 NORTH COAST

Name School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Hollie FULLER  South Grafton High School  2150804618 83  89   86 258 
Maddison BUTTERFIELD  Melville High School   2150901179 95  105  104  304 
Lily ULRICH  Mullumbimby High School   2201205296 124  110  110  344 
Eliza-Kate CROSS  Bellingen High School   2151503699 122  128  120  370 
Best 3 / 4 scores     300  304  300   
Total for 3 days           904 
Position            4

  

NORTH WEST

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Matilda CHAPMAN  Coonabarabran High School  2240900195  103 110   97 310 
Courteney DADE Uralla Central School  2211200764 122 107 118  347 
Keely MILFORD Coonabarabran High School  2240900262 143 146 134  423 
             
Best 3 / 4 scores     368  363  349   
Total for 3 days           1080 
Position            5

 RIVERINA

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Adelaide HEINS Leeton High School   2221700133  163 146   140 449 
Amanda HEMPHILL Corowa High School  2160230829 129 122 122  373 
             
             
Best 3 / 4 scores            
Total for 3 days            

 SOUTH COAST

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Selena BOSEVSKI  Warilla High School  2121503422 87  84   79 250 
Rheannah WEBB  Goulburn High School   2062200176 107  99  110  316 
Bella-Rose POND  Nowra High School   2122515666 108  108  101  317 
             
Best 3 / 4 scores      302  291 290   
Total for 3 days           883 
Position            3

 SYDNEY EAST

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Angelina GONG St George Girls High School   2010620043  79 80   78 237 
Jasmine DRISCOLL  Blakehurst High School   2011702148  79 77  78  234 
             
             
Best 3 / 4 scores            
Total for 3 days            

 SYDNEY NORTH

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Charlotte CAMPBELL Narrabeen Sports High School  2011303425  83 86   89 258 
 Robyn KEEN Turramurra High School  2010211103  99 89  90  278 
Nikhita ARORA  Mosman High School  2010201114 113  93  100  306 
Yeleen SON  Marsden High School   2012106942 85  87  72  244 
Best 3 / 4 scores      267 262  251   
Total for 3 days            780
Position            1

 SYDNEY SOUTH WEST

Player School Day 1 Day 2 Day 3 Total
 -  -  -  -  -  -
Best 3 / 4 scores          
Total for 3 days          

 SYDNEY WEST

Player School Day 1 Day 2 Day 3 Total
 -  -  -  -  -  -
Best 3 / 4 scores          
Total for 3 days          

 WESTERN

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Eleanor MURRAY  Dubbo South High School  2241103399 81  79   83 243 
             
             
             
Best 3 / 4 scores            
Total for 3 days            

 INVITATIONAL

Player School Golf Link Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Lilian KREMMER  St Patrick's College, Sutherland  2011702283  91 87   80 258 
Pyper HOLLIS   St Patrick's College, Sutherland  2140211421 85  77  83  245 
Amber CAI   Pymble Ladies College  2010203213 98  98  91  287 
Irene KALOUDIS All Saints Grammar  2012602367 89 96 90  275 
 CHS  1st
CCC   2nd
CIS   3rd

 

CHS

Player Day 1 Day 2 Day 3 Total Player  Day 1 Day 2 Day 3 Total
Jacob DUNDAS (H) 77 78  76 231  Angelina GONG (SE) 79 80  78 237 
Jeffrey YU GUAN (SE) 78 68 74  220  Jasmine DRISCOLL (SE) 79 77 78  234 
Lachlan JONES (W) 74 73 74  221  Eleanor MURRAY (W) 81 79 83  243 
Joshuaa ROBARDS (H) 81 75  75 231  Hollie FULLER (NC) 83 89 86  258 
Best 3 / 4 score 229  216   223   Best 3 / 4 score 239  236  239   
Total Day 1 + 2        668 Total Day 1 + 2       714 
COMBINED TOTAL          1392        

CIS

Player Day 1 Day 2 Day 3 Total Player  Day 1 Day 2 Day 3 Total
 Angus MCMAHON  79 85  89  253   Charlotte HUYNH  85 92   89 266 
Harry CLEARE  76  77  77  230  Angela LIU  87  91  85  263 
Isaac OUTRIDGE  78  72  75  225  Kiana TOOLE  86  88  78  252 
Rory DOYLE  83  78  78  239  Josephine GARRETT  90  91  88  269 
Best 3 / 4 score  233 227  230    Best 3 / 4 score  258 270  251   
Total Day 1 + 2 + 3       690  Total Day 1 + 2 + 3       779 
COMBINED TOTAL          1469        

CCC

Player Day 1 Day 2 Day 3 Total  Player Day 1 Day 2 Day 3 Total
Jonathan BOEDIMAN  77 78  77 232  Olivia KERR 95 92  83 270 
Jack MCDONALD 78 80  80  238  Sophia PERKINS 86  87 84  257 
Joshua FULLER 80 75  76  231  Brielle MAPANAO 85  77  79  241 
Harrison GLENDAY  78 76  75  229  Charlotte PERKINS 83  84 81  248 
Best 3 / 4 score  231 231  228    Best 3 / 4 score  254 248  243   
Total Day 1 + 2 + 3       290  Total Day 1 + 2 + 3        745
COMBINED TOTAL          1435        

Boys Final Placings

1 South Coast  2 Hunter 
3 North Coast  4 Sydney West 
5 Sydney North  6 Western 
7 Sydney East  8  Sydney South West 
9 North West 10 Riverina 

 

Girls Final Placings

1 Sydney North  2 Hunter 
3 South Coast 4 North Coast
5 North West 6  
  Name School Region Score
Boys 54 Hole  Stroke  Jeffrey Guan  Endeavour Sports HS  Sydney East  220 (5th Playoff Hole)
Boys Runner-Up 54 Hole Stroke  Brij Ingrey  Macquarie College  CIS Invitational  220
Girls 54 Hole  Stroke   Jasmine Driscoll  Blakehurst HS  Sydney East  234
Girls Runner-Up 54 Hole Stroke   Angelina Gong  St George Girls HS  Sydney East  237
Boys 54 Hole Net   Alex Radevski  Anquinas College, Menai   CIS Invitational  215
Boys Runner-Up 54 Hole Net Isaac Outridge  Lindisframe Anglican Grammar School   CIS   219
Girls 54 Hole Net Yeleen Son  Marsden HS  Sydney North   223
Girls Runner-Up 54 Hole Net Kiana Toole  Belmont Christian College  CIS    225
Boys Team
  Name School Association
1  Jeffrey Guan  Endeavour Sports HS  Sydney East
2  Lachlan Jones  Dubbo College - Senior Campus  Western
3  Fletcher Murray  Camden Haven HS  North Coast
4  Jye Halls  Ulladulla HS  South Coast
5  Ethan Harvey  Kiama HS  South Coast
6  Hamish Ellison  Hunter Sports HS  Hunter

 

 

Girls Team
  Name School Association
1  Jasmine Driscoll Blakehurst HS  Sydney East
2  Angelina Gong St Georges Girls HS  Sydney East
3  Eleanor Murray Dubbo College - South Campus  Western
4  Yeleen Son Marsden HS  Sydney North
5  Selena Bosevski  Warilla HS  South Coast
6  Hollie Fuller South Grafton HS  North Coast

View Full Event