Results Published

View Full Event Print event option

Participating Teams
Pool A Pool B Pool C
CIS CCC South CCC North
Riverina Murray Northern NSW Riverina South West
Sydney West Darling South Coast
Day 1 (Tuesday, 5 June 2018)
Program 1
Schedule
Time Field Pool Team Score v Team Score
9:30am BISP 1 C CCC North 43 defeated South Coast 0
10:30am BISP 1 C Riverina SW 39 defeated CCC North 28
10:30am BISP 2 B CCC South 88 defeated West Darling 6
11:30am BISP 1 A CIS 108 defeated Sydney 0
11:30am BISP 2 B CCC South 32 drew with Northern NSW 32
12:30pm BISP 1 A CIS 44 defeated Riverina Murray 21
12:30pm BISP 2 B Northern NSW 49 defeated West Darling 2
1:30pm BISP 1 A Sydney 47 Defeated Riverina Murray 15
1:30pm BISP 2 C Riverina SW 54 defeated South Coast 8
Final Positions - Day 1
Day 1 Placings
Pool Rank Team
Pool A A1 CIS
  A2 Sydney
  A3 Riverina Murray
Pool B B1 CCC South
  B2 Northern NSW
  B3 West Darling
Pool C C1 Riverina South West
  C2 CCC North
  C3 South Coast

Day 2 (Wednesday, 6 June 2018)
Program 2
Schedule
Time Field Team Score v Team Score
9:00am BISP 1 Riverina South West 57 defeated Sydney 17
10:00am BISP 1 CCC South 36 defeated CCC North 35
10:00am BISP 2 Riverina Murray 55 defeated West Darling 12
11:00am BISP 1 CIS 76 defeated Northern NSW 19
11:00am BISP 2 South Coast 41 defeated West Darling 12
12:00pm BISP 2 Riverina Murray 45 defeated South Coast 3
12:15pm BISP 1 E1: CCC North 72 defeated Sydney 31
1:15pm BISP 1 E2: CIS 50 defeated Northern NSW 12
2:15pm BISP 1 E3: CCC South 36 defeated Riverina South West 32
Final Positions - Day 2
Top Ranked
Placing Team 
 1 CIS 
CCC South
Riverina South West
Northern NSW 
5                  CCC North 
Sydney
D4 Placings
Placing Team 
1 Riverina Murray
2 South Coast
3 West Darling 

Day 3 (Thursday, 7 June 2018)
Program 3
Schedule
Time Field Team Score v Team Score
9:00am BISP 1 CCC North 26 defeated Riverina Murray 12
10:00am BISP 1 Riverina South West 35 defeated Northern NSW 15
11:00am BISP 1 CIS 65 defeated CCC South 2
12:00pm BISP 1 Sydney 25 defeated South Coast 3
12:30pm BISP 1 South Coast 11 defeated West Darling 7
1:00pm BISP 1 Sydney 55 defeated West Darling 1
Results - Final placings
Place Team Place Team
1  CIS 2 CCC South  
3  Riverina South West 4 Northern NSW 
5  CCC North  6 Riverina Murray  
7 Sydney   8 South Coast  
9 West Darling      
Award Name (#) School Association
MVP  Patrick VOSS (21)  Kildare Catholic College, Wagga Wagga  
Team MVP Jed FOGGO (22) Mount St Patrick College, Murwillumbah   
Team MVP Thomas SASE (9)  Kildare Catholic College, Wagga Wagga   
Team MVP Billy GLANVILL (7)  The Riverina Anglican College   
Team MVP Roddy DIXON (6)  Forest High School   
Team MVP Raymond MURPHY (2)  Deniliquin High School   
Team MVP Kai WATTS (5)  Wagga Wagga High School   
Team MVP  Brad RAUTER (3)  Queanbeyan High School   
Team MVP Trent MARSH (18)  Westfields Sports High School   
Team MVP Lachlan McKENZIE (22)  Broken Hill High School   
UMP Oliver Maybury  
NSW All Schools Under 15 Boys Australian Football Team
Role Name School Association
1 Duncan HUGHES Deniliquin High School Riverina Murray
2 Jack MATTINGLY Wagga Wagga High School Riverina South West
3 Brad RAUTER Queanbeyan High School South Coast
3 Kahlan SPENCER Wade High School Riverina South West
3 Felix ROGERS Saint Ignatius' College CIS
5 Kai WATTS Wagga Wagga High School Riverina South West
6 Zach HANRAHAN West Wyalong High School Riverina South West
6 Anthony DE PASQUALE Moama Anglican Grammar School CIS
7 Euriah HOLLARD Xavier High School, Albury CCC North
7 Michael WEATHERS Brisbane Water Secondary College Northern NSW
7 Billy GLANVILL The Riverina Anglican College CIS
9 Malachi DUMAS Banora Point High School Northern NSW
9 Thomas SASE Kildare Catholic College, Wagga Wagga CCC South
13 Gaige SAUNDERS Ulladulla High School South Coast
13 Matthew RILEY Marist College North Shore, North Sydney CCC North
15 Sam STENING The Riverina Anglican College CIS
16 Ethan GRACE William Clarke College CIS
16 Hugh CRIGHTON Hay High School Riverina South West
17 James PHILLIPS St John the Evangelist High School, Nowra CCC North
18 Fergus FLANAGAN Corpus Christi Catholic High School, Oak Flats CCC North
18 Trent MARSH Westfields Sports High School Sydney
20 Charlie SANSON Xavier High School, Albury CCC South
21 Patrick VOSS Kildare Catholic College, Wagga Wagga CCC South
22 Jamie MOONEY Mater Dei Catholic College, Wagga Wagga CCC South
22 Jed FOGGO Mount St Patrick College, Murwillumbah CCC North
  Tim Sanson Albury High School  
  Stuart Newman Knox Grammar  
  David Arthur Woollongong High School  
 NSWCHS Under 15 Boys Australian Football Merit Team
Number Singlet # Name School Association
1 6 Roddy DIXON  Forest High School  Northern NSW 
2 Michael WEATHERS  Brisbane Water Secondary College  Northern NSW  
3 Malachi DUMAS  Banora Point High School  Northern NSW  
4 13  Jake WEIR  Kingscliff High School  Northern NSW  
5 Duncan HUGHES  Deniliquin High School Riverina Murray 
6 Raymond MURPHY  Deniliquin High School  Riverina Murray  
7 Mason HAMILTON  Murray High School  Riverina Murray  
8 12  Luke HEAGNEY  Corowa High School  Riverina Murray  
9 2 Jack MATTINGLY  Wagga Wagga High School  Riverina South West
10 Kahlan SPENCER  Wade High School  Riverina South West
11 Kai WATTS  Wagga Wagga High School  Riverina South West
12 Zach HANRAHAN  West Wyalong High School  Riverina South West
13 16  Hugh CRIGHTON  Hay High School  Riverina South West
14 18  Lachlan WALLACE  Griffith High School  Riverina South West
15 Brad RAUTER  Queanbeyan High School  South Coast
16 13 Gaige SAUNDERS Ulladulla High School  South Coast 
17 4 Harry PARKER Endeavour Sports High School Sydney 
18 10  Louis WILSON   Sydney Secondary College Leichardt   Sydney 
19 18  Trent MARSH  Westfields Sports High School  Sydney 
20 20  Patrick RUSH  Westfields Sports High School  Sydney 
21 13  Nicholas SCHOFIELD  Broken Hill High School  West Darling 
22 22  Lachlan McKENZIE  Broken Hill High School  West Darling 

View Full Event