Skip to content

Contacts - executives and conveners

Role Name School
President Steven Mead Carlton Public School
Snr vice president David Paget Lilli Pilli Public School
Vice president Glen Hines Sutherland Public School
Vice president Bronwyn Moar Hurstville Public School
Vice president Liane Sharp Yowie Bay Public School
Treasurer Noni Hoskins Matraville Public School
Delegate Paul Tindall Burraneer Bay Public School
Sport Role Name School
Primary Athletics Convener Liane Sharp Yowie Bay Public School
Primary Athletics Assistant convener Kylie Archer Burraneer Bay Public School
Primary Athletics Manager Kylie Archer Burraneer Bay Public School
Primary Athletics Manager Michelle Hanley Carlton Public School
Primary Athletics Manager Liane Sharp Yowie Bay Public School
Primary Australian Football Convener Tim Bellamy Petersham Public School
Primary Australian Football Manager Joe Vitale Kogarah Public School
Primary Basketball - Boys Convener Adam Taj Blakehurst Public School
Primary Basketball - Girls Convener Sarah Stewart Loftus Public School
Primary Cricket - Boys Convener Justin Mealing Cronulla Public School
Primary Cricket - Girls Convener Kate Owen South Coogee Public School
Primary Cross Country Convener Justin Mealing Cronulla Public School
Primary Cross Country Assistant convener Joanne Williamson Cronulla Public School
Primary Cross Country Manager Justin Mealing Cronulla Public School
Primary Cross Country Manager Joanne Williamson Cronulla Public School
Primary Football (Soccer) - Boys Convener Mat Egan Sylvania Public School
Primary Football (Soccer) - Girls Convener Deborah Stewart Oyster Bay Public School
Primary Girls Rugby 7's - Girls Convener Chloe Ojeda Oyster Bay Public School
Primary Golf Convener Tom Cleary Strathfield North Public School
Primary Hockey - Boys Convener Patrick Ward Brighton-Le-Sands Public School
Primary Hockey - Girls Convener Janet Matthews Carlton Public School
Primary Netball Convener Bronwyn Moar Hurstville Public School
Primary Rugby League - 11's Convener Brendan Sexty Oyster Bay Public School
Primary Rugby League - 11's Manager Andrew Mathews Kareela Public School
Primary Rugby League - Open Convener Peter Kingham Yarrawarrah Public School
Primary Rugby League - Open Manager Paul Tindall Burraneer Bay Public School
Primary Rugby Union Convener Andrew Little Strathfield North Public School
Primary Rugby Union Manager Tom Cleary Strathfield North Public School
Primary Softball - Boys Convener Ben Targett Loftus Public School
Primary Softball - Girls Convener Kristen Edwards Yarrawarrah Public School
Primary Swimming Convener Mark Holden Peakhurst South Public School
Primary Swimming Assistant convener Mitchell Peacock Kareela Public School
Primary Swimming Manager Julie Bernhardt Brighton-Le-Sands Public School
Primary Swimming Manager Jessica Errington Beverly Hills North Public School
Primary Swimming Manager Mitchell Peacock Kareela Public School
Primary Tennis Convener Matthew Kerr Sans Souci Public School
Primary Touch Football - Boys Convener Brad Harford Darlington Public School
Primary Touch Football - Girls Convener Glen Hines Sutherland Public School
Role Name School
President Dave Haggart Kogarah High School
Snr vice president Dave Stewart The Jannali High School
Vice president Craig Holmes Heathcote High School
Treasurer Peter George Sydney Secondary College Blackwattle Bay Campus
Delegate Dave Haggart Kogarah High School
Sport Role Name School
Secondary Athletics Convener Dave Haggart Kogarah High School
Secondary Athletics Assistant convener Gordon Moncrieff St George Girls High School
Secondary Athletics Manager Samuel Byrne Newtown High School of Performing Arts
Secondary Athletics Manager Dave Haggart Kogarah High School
Secondary Athletics Manager Alexandra Jones Endeavour Sports High School
Secondary Athletics Manager Gordon Moncrieff St George Girls High School
Secondary Australian Football Convener Tyler Smith The Jannali High School
Secondary Australian Football Manager Samuel Nolte Endeavour Sports High School
Secondary Baseball Convener Nikita Ryan Menai High School
Secondary Basketball - Boys Convener Lauryn Curtin Woolooware High School
Secondary Basketball - Girls Convener Lauryn Curtin Woolooware High School
Secondary Bowls Convener Matthew Harivel Cronulla High School
Secondary Cricket - Boys Convener Tim Laws Endeavour Sports High School
Secondary Cricket - Girls Convener David Williams East Hills Boys High School
Secondary Cross Country Convener Garry Moore The Jannali High School
Secondary Cross Country Assistant convener Bridgette Lehane Menai High School
Secondary Cross Country Assistant convener Gordon Moncrieff St George Girls High School
Secondary Cross Country Manager Bridgette Lehane Menai High School
Secondary Cross Country Manager Gordon Moncrieff St George Girls High School
Secondary Cross Country Manager Garry Moore The Jannali High School
Secondary Diving Convener Bruce Riley School Sport Unit
Secondary Football (Soccer) - Boys Convener Peter Slater Blakehurst High School
Secondary Football (Soccer) - Girls Convener Dylan Hughes Kogarah High School
Secondary Golf Convener Mick Brooker Sydney Distance Education High School
Secondary Gymnastics Convener Karen Chalk Endeavour Sports High School
Secondary Hockey - Boys Convener Alexandra Lupton Gymea Technology High School
Secondary Hockey - Girls Convener Craig Holmes Heathcote High School
Secondary Netball Convener Zoe Liley Menai High School
Secondary Rugby League Convener Craig Holmes Heathcote High School
Secondary Rugby League - 15s Coach Corey Willis Endeavour Sports High School
Secondary Rugby League - 15s Manager Derek Hulme School Sport Unit
Secondary Rugby League - Open Coach Mark Mooney Matraville Sports High School
Secondary Rugby League - Open Manager Blake Davies Kingsgrove High School
Secondary Rugby Union - Boys Convener Liam Dwyer Endeavour Sports High School
Secondary Rugby Union - Boys Manager Derek Hulme School Sport Unit
Secondary Softball - Boys Convener Nikita Ryan Menai High School
Secondary Softball - Girls Convener Tracy Clark Engadine High School
Secondary Squash Convener Bruce Riley School Sport Unit
Secondary Swimming Convener Peter George Sydney Secondary College Blackwattle Bay Campus
Secondary Swimming Assistant convener Alicia Burns Endeavour Sports High School
Secondary Swimming Manager Alicia Burns Endeavour Sports High School
Secondary Swimming Manager Peter George Sydney Secondary College Blackwattle Bay Campus
Secondary Swimming Manager Di Maddern Cronulla High School
Secondary Table Tennis Convener Bruce Riley School Sport Unit
Secondary Tennis - Boys Convener Bruce Riley School Sport Unit
Secondary Tennis - Girls Convener Jesse Richardson Endeavour Sports High School
Secondary Touch Football - Boys Convener Dave Stewart The Jannali High School
Secondary Touch Football - Girls Convener Matthew Wood South Sydney High School
Secondary Volleyball - Boys Convener Deborah Bolton Tempe High School
Secondary Volleyball - Girls Convener Jacob Appleby Kingsgrove High School
Secondary Water Polo - Boys Convener Bruce Riley School Sport Unit
Secondary Water Polo - Girls Convener Sandra Holden Lucas Heights Community School