Contacts - executives and conveners

Contact Name Role School
Paul McSweeney President Normanhurst West Public School
Trish Fox Vice president Wakehurst Public School
Andrew Smith Vice president Wyong Creek Public School
Cathie Elsworth Treasurer Northlakes Public School
Tim Simpson Minute secretary West Pymble Public School
Sport Role Contact Name
Primary Athletics Convener Peter Cardy
Primary Athletics Manager Nathan Casey
Primary Athletics Manager Gail Farrell
Primary Athletics Manager Mitch Frew
Primary Athletics Manager Kati Holt
Primary Australian Football Convener Ben Krisher
Primary Australian Football Manager Mathew Duff
Primary Basketball - Boys Convener Danielle Realph
Primary Basketball - Girls Convener Karen McWilliams
Primary Cricket - Boys Convener Greg Curran
Primary Cricket - Girls Convener Peter Leary
Primary Cross Country Convener Gail Farrell
Primary Cross Country Manager Andy Podmore
Primary Diving Convener Sue Milford
Primary Football (Soccer) - Boys Convener Andrew Smith
Primary Football (Soccer) - Boys Manager Peter Cardy
Primary Football (Soccer) - Girls Convener Tim Simpson
Primary Football (Soccer) - Girls Manager Cathie Elsworth
Primary Golf Convener Alan Russell
Primary Hockey - Boys Convener Alissa Wilcock
Primary Hockey - Girls Convener Brian McNally
Primary Netball Convener Rebecca Rodwell
Primary Rugby League Convener Dan Betts
Primary Rugby League - 11's Coach Wade Vine
Primary Rugby League - 11's Manager Brett Smith
Primary Rugby League - Open Manager Todd Miladinovic
Primary Rugby Union Convener Matt Barr
Primary Rugby Union Manager Jono Rosconi
Primary Rugby Union 7's - Girls Convener Declan Waight
Primary Softball - Boys Convener Trish Fox
Primary Softball - Girls Convener Greg Moran
Primary Swimming Convener Trish Fox
Primary Swimming Manager Stephanie De Palo
Primary Swimming Manager Mathew Duff
Primary Tennis Convener Jacqueline Nagle
Primary Touch Football - Boys Convener Blake Johnson
Primary Touch Football - Girls Convener Darren Hills
Contact Name Role School
Michael Smith President Gosford High School
Ryan Bolger Vice president Asquith Boys High School
Brooke Playford Vice president Terrigal High School
Matt Sawyer Treasurer Wadalba Community School
Kerry Smith Minute secretary Kariong Mountains High School
Sport Role Contact Name
Secondary Athletics Convener Kerry Smith
Secondary Athletics Manager Brendan Hodges
Secondary Athletics Manager James Huff
Secondary Athletics Manager Lindy White
Secondary Athletics (Athletes competing in Multi Class events) Manager Amy Regal
Secondary Australian Football Convener Damien Badior
Secondary Australian Football Manager Max Enders
Secondary Baseball Convener Shaun Smith
Secondary Basketball - Boys Convener Phil Webster
Secondary Basketball - Girls Convener Noman Shoaib
Secondary Bowls Convener Christopher Macnamara
Secondary Cricket - Boys Convener Ryan Bolger
Secondary Cricket - Girls Convener Bradley Pathuis
Secondary Cross Country Convener Shane Knight
Secondary Cross Country Manager Dean Holton
Secondary Diving Convener Sue Milford
Secondary Football (Soccer) - Boys Convener Ashley MATHIESON
Secondary Football (Soccer) - Boys Manager Daniel Cunningham
Secondary Football (Soccer) - Girls Convener Lynda Davis
Secondary Football (Soccer) - Girls Manager Kristie Crawford
Secondary Golf Convener Ty Purnell
Secondary Gymnastics Convener Tabitha Nagle
Secondary Gymnastics Manager Christina Williams
Secondary Hockey - Boys Convener Zeke Newman
Secondary Hockey - Girls Convener Jocelyn Atmore
Secondary Netball Convener Brooke Playford
Secondary Rugby League Convener Patrick Crouch
Secondary Rugby Union - Boys Convener Chris Broome
Secondary Softball - Boys Convener Lindy White
Secondary Softball - Girls Convener Belinda Barnes
Secondary Squash Convener Lynda Davis
Secondary Swimming Convener Tony Nelson
Secondary Swimming Manager Stephen Kayes
Secondary Swimming Manager Lauren Wilson
Secondary Tennis - Boys Convener Ashley MATHIESON
Secondary Tennis - Girls Convener David Hextell
Secondary Touch Football - Boys Convener Matt Sawyer
Secondary Touch Football - Boys Coach Paul Farah
Secondary Touch Football - Girls Convener Brooke Playford
Secondary Trampolining Convener Christina Williams
Secondary Volleyball - Boys Convener Daniel Han
Secondary Volleyball - Girls Convener Graeme Lowe
Secondary Water Polo - Boys Convener Tony Nelson
Secondary Water Polo - Girls Convener Jacqueline Barlow