Skip to content

Contacts - executives and conveners

Role Name School
President Matthew Lewis Lidcombe Public School
Vice president Luke Hogan North Kellyville Public School
Vice president Michael Roberts Caddies Creek Public School
Principals representative Rob Jarvis Rouse Hill Public School
Sport Role Name School
N/A Athlete with disability (AWD) coordinator Brad Sheedy Caddies Creek Public School
Primary Athletics Convener Brad King Matthew Pearce Public School
Primary Athletics Assistant convener Anthony Moyes School Sport Unit
Primary Athletics Manager Ben Abbott Hambledon Public School
Primary Athletics Manager Tiah Santarossa Bidwill Public School
Primary Athletics Manager Rebecca Scott Kellyville Ridge Public School
Primary Australian Football Convener Jason Duss Shelley Public School
Primary Australian Football Manager Tristan Carruthers Toongabbie Public School
Primary Basketball - Boys Convener Rod Miskell Regentville Public School
Primary Basketball - Girls Convener Rebecca Palmer Kurmond Public School
Primary Cricket - Boys Convener Ian Wheatley Parramatta North Public School
Primary Cricket - Girls Convener Rod Cummins Springwood Public School
Primary Cross Country Convener Rebecca Scott Kellyville Ridge Public School
Primary Diving Convener Sue Milford Lalor Park Public School
Primary Football (Soccer) - Boys Convener Alex Watson Hebersham Public School
Primary Football (Soccer) - Girls Convener Steven Knight Riverstone Public School
Primary Girls Rugby 7's - Girls Convener Scott Laidlaw Beresford Road Public School
Primary Girls Rugby 7's - Girls Manager Peita McGoogan Caddies Creek Public School
Primary Golf Convener Christopher Windle Lidcombe Public School
Primary Hockey - Boys Convener Matt McKay Jasper Road Public School
Primary Hockey - Girls Convener Alex Kohary Castle Hill Public School
Primary Netball Convener Sandra Riches Regentville Public School
Primary Rugby League Convener Michael Roberts Caddies Creek Public School
Primary Rugby League Assistant convener Matt Kean Kingswood Park Public School
Primary Rugby League - 11's Coach Matt Kean Kingswood Park Public School
Primary Rugby League - 11's Manager Scott Laidlaw Beresford Road Public School
Primary Rugby League - 12 years Coach Michael Roberts Caddies Creek Public School
Primary Rugby League - 12 years Manager Luke Hogan North Kellyville Public School
Primary Rugby Union Convener Todd Palmer Parklea Public School
Primary Rugby Union Manager Tim Borg Glenmore Park Public School
Primary Softball Convener Tracey Abbott-Atchinson Bonnyrigg Heights Public School
Primary Softball - Boys Coach Tracey Abbott-Atchinson Bonnyrigg Heights Public School
Primary Softball - Boys Manager Gina Grant Pendle Hill Public School
Primary Softball - Girls Coach Mark Dyer Walters Road Public School
Primary Softball - Girls Manager Sally Diener Cattai Public School
Primary Swimming Convener Nicole Monk Lidcombe Public School
Primary Swimming Assistant convener Tracy Kemp Colyton Public School
Primary Swimming Manager Daniel Gorrie Northmead Public School
Primary Tennis Convener Alexander Chia Richmond Public School
Primary Touch Football - Boys Convener Peter Langmack Samuel Terry Public School
Primary Touch Football - Girls Convener Shannon Barber Jordan Springs Public School
Role Name School
President Lauretta Claus Arthur Phillip High School
Vice president Gavin Holburn Kingswood High School
Vice president Sheridan Southall Glenwood High School
Secretary Karen Scanes Greystanes High School
Principals representative Adam Forbes Kingswood High School
Delegate Heike Forth Cranebrook High School
Delegate Mario Radisic Merrylands High School
Executive officer Daniel Brown School Sport Unit
Sport Role Name School
Secondary Athletics Convener Nicole Gadow The Hills Sports High School
Secondary Athletics Assistant convener Andrew Tetley The Hills Sports High School
Secondary Athletics Manager Michael Gadow The Hills Sports High School
Secondary Athletics Manager Rachel Kelso Wyndham College
Secondary Athletics Manager Peter Williams Greystanes High School
Secondary Australian Football Convener Joshua Cutting Rouse Hill High School
Secondary Australian Football Manager James Ford Cumberland High School
Secondary Basketball - Boys Convener David Huynh Penrith High School
Secondary Basketball - Girls Convener Emma Crowe Winmalee High School
Secondary Bowls Convener Gavin Holburn Kingswood High School
Secondary Bowls Manager Michael Devine Penrith High School
Secondary Cricket - Boys Convener Matt Mortimer Model Farms High School
Secondary Cricket - Girls Convener Charles Burns The Ponds High School
Secondary Cross Country Manager Robin Pearson Cumberland High School
Secondary Diving Convener Sue Milford Lalor Park Public School
Secondary Football (Soccer) - Boys Convener Peter Henderson Blaxland High School
Secondary Football (Soccer) - Girls Convener Timothy Hansen The Ponds High School
Secondary Futsal - Boys Convener Paul Cooper Castle Hill High School
Secondary Futsal - Girls Convener Terry Conistis Castle Hill High School
Secondary Gymnastics Convener Kate Blissett The Ponds High School
Secondary Hockey - Boys Convener Darren Thomas Riverstone High School
Secondary Netball Convener Sarah Ford Blaxland High School
Secondary Orienteering Convener Thomas Zeller Cumberland High School
Secondary Oztag Convener Kadu Marques Chifley College Bidwill Campus
Secondary Oztag Convener Sheridan Southall Glenwood High School
Secondary Rugby League Convener David Harkins Windsor High School
Secondary Rugby League Assistant convener David Harkins Windsor High School
Secondary Rugby League - 15s Coach Michael West Erskine Park High School
Secondary Rugby League - Open Coach David Harkins Windsor High School
Secondary Rugby League - Open Manager Jacob Brenner Erskine Park High School
Secondary Rugby Union - Boys Convener David Harkins Windsor High School
Secondary Rugby Union - Boys Manager Josh Petero The Hills Sports High School
Secondary Rugby Union - Girls Coach Jodie Llamas Castle Hill High School
Secondary Softball - Boys Convener Belinda Douglass Nepean Creative and Performing Arts High School
Secondary Softball - Girls Convener Daniella Costaganna The Hills Sports High School
Secondary Squash Convener John Meyers Winmalee High School
Secondary Swimming Convener Julie Letters Penrith High School
Secondary Swimming Assistant convener Tayla Propst Hawkesbury High School
Secondary Swimming Manager Nathan Lewis Blaxland High School
Secondary Tennis Convener Mario Radisic Merrylands High School
Secondary Touch Football - Boys Convener Scott Buckley Glenmore Park High School
Secondary Touch Football - Boys 15yrs and Under Coach Scott Buckley Glenmore Park High School
Secondary Touch Football - Girls Convener Melissa Mitchell Northmead Creative and Performing Arts High School
Secondary Touch Football - Girls 15yrs and Under Coach Lachlan Mansfield Windsor High School
Secondary Trampolining Convener Kate Blissett The Ponds High School
Secondary Volleyball - Boys Convener Peter Nicholls Plumpton High School
Secondary Volleyball - Girls Convener Drew Tran Greystanes High School
Secondary Water Polo - Boys Convener Nathan Hulands Wyndham College
Secondary Water Polo - Girls Convener Aleasha Morgan Riverstone High School